Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E39 et milyen motorral...

BMW E39 et milyen motorral érdemes venni? Melyik a legmegbízhatóbb motor ezekben, esetleg évjárat? A rászánt keret kb 3500Euro. Nem a leharcolt sz*rok érdekelnek!

Figyelt kérdés
Szépítgetném,m külsőt adnék rá ,stb stb. Sokan panaszkodnak ezeknél a dízelekre, valami benzinest kellene nézegetnem? mondjuk 20i? Köszönöm!

2016. febr. 28. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire használod, ha a városba szaladgalsz vele akkor egy 320i tökéletes, a dizelnek nem tenne jött télen, mivel nincs ideje bemelegedni, én is benzineset szeretnék, csak egy 540i-t, 520it 3-4 ezer euróért szerintem már lehet szépet venni, vagy itthon vegyél forgalmival,torzskonyvel egyet, kB 1,5-2 millióért már vannak egész jók, és nem kell szórakozni a honositassal.
2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi 520it akartam írni.
2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja bocs szervizkönyv, túl sok kutyás kérdést olvasok..:D
2016. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nemgond ,köszönöm!Csak kíváncsi vagyok hogy, valami bajuk szokott e lenni ? Amúgy én vidéki vagyok,és szeretném néha kiélvezni amit tud :)
2016. febr. 28. 19:40
 5/11 anonim ***** válasza:
e39.hu
2016. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na hát nekem van két bömösöm, egy E36 328i Cabrio, amit nyáron használok, meg egy szép, fekete E39 540i - előtte egy 523i volt ugyanebből a típusból.


Ebből adódik, hogy az ötöst főleg hideg időben, vagy esős időben használom. A mostani 2002-es évjáratú, a régebbi '97-es volt.


Azzal kezdeném, hogy ha jót akarsz jó áron, akkor rögtön a mobile.de kínálatát lesd, ne a magyarokat - nagyon sokat megnéztem, és majdnem mindegyikben volt valami kifogásolnivaló, sumákolás.


Az 523i kereken egy éve lett leváltva az 540i-re, és azt kell mondanom, nagyon megérte, még úgy is, hogy majdnem 2000 euróval több volt, mint amennyiért eladtam az előzőt.


Az 523i ugyebár 170 lovas, és ugyan nem volt nagyon gyenge, de azért annyira nem is volt izmos vele az E39, ebből nyilván arra lehet következtetni, hogy az 520i még kevésbé élvezetes. Gondolj csak bele! Az 520i motorja az E36-os 3-as bömöst is hajtja, és már ahhoz sem igazán fickós. Az viszont tény, hogy a hangja rendben van annak is. Megbízhatóságra egyik bimmeremmel sem volt még nagyobb baj, de az is igaz, hogy nem olcsón vettem egyiket sem (523i másfél éve - 3100 EUR, 1,1 millió forintért eladtam, 540i majdnem egy éve - 5000 EUR). Németországban kevesebb sumákolással találkoztam, de nagyon vigyázz, vigyél magaddal valakit aki ért a típushoz, vagy te magad olvass róla sokat, mert ha rosszat veszel, akkor egy új ötös árát fogod rákölteni.


Én azt mondom, hogy neked talán egy 528i lenne ideális. Abban ugyanaz van, mint az én hármas kabriómban, nagyon erős motor, biztos vagyok benne hogy közel 200 ló már az ötösnek is elég, hogy élvezetes legyen, és az én autómban a fogyasztása sem annyira vészes a teljesítményéhez mérten, már ha nem tapossa agyon az ember. 3500 euróért már kapsz jót belőle, extrákkal is.


Van még a 24 szelepes 525i, ami 2000-től létezett, és egész pontosan egyetlen lóerővel gyengébb, mint a régebbi 528i, de nem tudok róla sokat, hogy mennyire megbízható, stb. Ugyanez a helyzet a szintén ugyanekkortól gyártott 530i-vel is, amivel egyébként sokáig szemeztem, mielőtt meglett az 540i. Az 540i nagyon erős, szép, viszont elképesztő, hogy mennyi benzint gurít le a torkán, néha most is a kisebb hármasomat viszem ki hóvégén, annyira durva. Nem ajánlom kizárólagos autónak, mert a gatyádat is elviszi.


Dízellel nem volt dolgom, de egy barátomnak van egy 2003-as, legutolsó modellek közül való 530d motoros E39-ese, 3 évesen vette, azóta is minden nap használja, egyszer volt vele valami költséges dolog (nem tudom pontosan mi volt az), de azon kívül az is rendben van. Én csak azt gondolom, hogy valahogy egy BMW elejében egy benzinmotornak kell lennie. :)

2016. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bő választ ,sokat segítettél!
2016. febr. 28. 22:04
 8/11 anonim ***** válasza:
525i már létezett E34-ben is 192 lóval, nekem van egy ilyenem szórakozni. Nagyon megbízható motor, semmi gond nincs vele, csak az autó többi részével... Étvágya is van. De egy E39-es 525i megkímélve jó választás szerintem.
2016. febr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A rászánt pénz 3500 euro, 1 milla forint, de ne legyen leharcolt. Érezzük az ellentmondást?
2016. febr. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annyiért már lehet szép darabokat kifogni :)
2016. febr. 29. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!