Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell meghatalmazás, ha kölcsön...

Kell meghatalmazás, ha kölcsön kapom az autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a kérdésem lenne, hogy ha pl. én valamelyik szülőmtől megkapom az autót, hogy az nap vagy akár hetekig használjam, akkor kell meghatalmazás, hogy igenis oda adta?

Férj-feleség esetén is kellhet?

Csak mert annyi helyen kerestem már, van ahol azt irják kell, van ahol azt, hogy nem. Szóval nem értem. Családon belül nem kell. Ugye?


2016. febr. 29. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem családon belül sem kell.

A gépjármű jogszerű használatát az érvényes forgalmi engedéllyel kell igazolni. Mást nem kér a rendőr, nem kezd el kérdezősködni, hogy hogy került hozzád a más nevén lévő autó.

Viszont annyi haszna van egy kölcsönadási szerződésnek, amelyben szerepel az átadás időpontja, és a végén az az időpont, amikor visszaadják, mert a tulajdonos azzal tudja igazolni egy esetleges közigazgatási bírság ( mondjuk gyorshajtás) esetén, hogy nem ő vezette az autót, és egymás közt sincs vita, hogy "Én már akkor visszaadtam - Nem adtad..."

2016. febr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!