Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autómat szeretném megvásá...

Rabadon kérdése:

Első autómat szeretném megvásárolni! Lada 2107/2105/2104 vagy 4T Trabant 1.1?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek ki kérlek, legis legelső autóm lesz, és jólelkű édesapám az erre megspórolt pénzem kipótolta nekem.

Szeretnék megkérni mindenkit aki megtalálja ezt a kérdést, hogy tapasztalatokat véleményeket mondjon ezekről az autókról, milyen az úttartás, fogyasztás nagyjából, beltér kültér mechanikánál mikre kell odafigyelni vásárláskor stb.


Ui.: Nem vagyok ostoba gyerek, a kérdésem totálisan komoly én egy ilyen autót szeretnék legelső SAJÁT autómnak, csilivili subarukra és civikekre stb még ráérek :)! Édasapám első 2 autója Lada volt ő rá esküszik de nagybátyámnak volt Trabija is és így szeretném független emberektől összegyűjteni a kellő infót.

Köszönöm előre is!



2016. febr. 29. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Volt már dolgom ilyen "húdefellett újítva" nevű ócskavashoz,gyakorlatilag ez azt jelenti hogy teletömték a legsilányabb olcsó utángyártott alkatrészekkel,kipolírozták valamint a gumikat leöntötték szilikonnal.. "

Látatlanba mi értelme van lehúzni egy autót? Én már sokkal több rossz állapotú NEM Lada típusú gépjárművet láttam, mint Ladát, akkor most kezdjem el szidni a más típusú autókat?


"Veszélyes hulladékok ezek már..."

Általánosságban ez nem mondható el az összes Ladáról. Miért is ne lehetne felújítani egyet? Még mindig beszerezhetőek hozzá jó minőségű alkatrészek (bár, egy teljes újjáépítéskor elég erősen ki kell kacsintgatni az alkatrészekért az országhatáron kívülre), könnyedén olyanná tehető, mint amilyen gyárilag volt. Így már szerintem simán megállná helyét a mindennapi közlekedésben.



Amit az elején illene leszögezni az az, hogy milyen kerékmeghajtásút szeretnél. Nekem az utóbbi pár évben volt szerencsém vezetni elég sok autót, amik csak megerősítették az addigi véleményemet: egy első kerékmeghajtású autót sosem lesz olyan jó vezetni, mint egy hátsót. Az utolsó élményem egy V6-os Audi Coupe-val volt (nem az összkerekes változat, sima első). Erő meg volt benne, vizes úton harmadikban is simán elpörgette a kerekeit, mégis a vezetési élmény sokkal rosszabb volt, mint egy Ladának. (Lehet hogy én vagyok maradi, bár még "csak" 23 éves vagyok.)

Hogy mennyire fontos a vezetési élmény, valamint hogy mi célt is szolgálna az autót azt neked kell eldönteni. "A"-ból "B" pontba eljutni szerintem megteszi egy teljesen átlagos Suzuki Swift is. (Már 3 éve használok egyet heti rendszerességgel, eddig teljesen jó, strapabíró szerkezet, ha az ember vigyáz rá.)


Nyugodtan le lehet pontozni a hozzászólásomat -láttam az előző is eléggé le lett húzva- fontosabbnak tartom, hogy a kérdező korrekt válaszokat kapjon, ahelyett hogy sületlenségekkel tömjék az agyát.

2016. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Erős a gyanúm,hogy Te csak azért szeretnél autót /apukával együtt/,hogy legyen.Konkrétan semmi szükségetek rá.
2016. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A.C.A.B ***** válasza:
Ha megteheted 3-as golfot vegyél! Nekünk 9 éven keresztül volt ilyen autónk, rendkívül megbízható. 18 évig semmi jelentős baja sem volt. Ezen kívül nagyon kényelmes, szép, megbízható. Csak az a baj, hogy 230000-ért nem nagyon kapsz olyant ami tényleg jó állapotú. Én szintén most fogok autót venni és biztos, hogy 3-as tdi golf lesz. Fiatot, renaultot meg ilyeneket én sem szívesen vennék. Főleg nem hondát. Inkább járnék gyalog.
2016. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Renault, Fiat és Mazda miért nem jöhet szóba? A Lada a Fiat utóterméke, persze soha nem sikerült olyanra, mint az eredeti Fiat (egy szar lett), a Lada-val egykorú Mazda-k alázzák a szovjet ipari remekművet, ahogy a Renault-k is, meg a Fiat-ok is, a mostaniak meg fényévekre vannak tőle. Na de te tudod, hogy orális szexet akarsz, vagy autót.
2016. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A.C.A.B., oké hogy jó a III-as Golf, vagyis a maga idejében jó volt, de mára az is elavúlt, meg nem is igazán volt az egy olyan világverő dolog, mint ahogy a VW elképzelte
2016. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A.C.A.B ***** válasza:
Azt én is tudom, hogy gyárilag nem egy versenyautó, de szerintem hétköznapi célokra még manapság is tökéletes egy jobb állapotú 3-as. Persze ha valaki ráér és van pénze, simán át lehet építeni a 3-as golfot is, hogy akár még versenyezni is lehessen vele, de ez más kérdés. Mindenesetre én rosszat nem tudok mondani róla. Ebben a kategóriában és árban szerintem ez teljesen tökéletes autó.
2016. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!