Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan belső égésű (segéd)...

ElekTamás88 kérdése:

Van olyan belső égésű (segéd) motorkerékpár, amire nem kell jogosítvány?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam van olyan (segéd)motorkerékpár, amire nem kell jogosítvány. Ha jól emlékszem a számokra 1,7LE alatti gépekre vonatkozik ez, melyek max 30km/h-val tudnak menni. Ez kamu? Édesapámnak szeretnék venni valami ilyesmit. Ha nincs más, elektromos kerékpár lesz belőle.

2016. márc. 1. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, vannak kínai robbanómotoros kerékpárok, de állítólag nem túl megbízhatóak. A kereskedők tudnak segíteni.
2016. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Apádnak nincs jogsija vagy neked? És miért szeretnél neki ilyet venni?
2016. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak, kisegítő motoros kerékpár a neve hivatalosan(kb).

Nagyon gagyi az összes, alig van fék, gyenge váz, ellenben elég jól mennek lendületből, tudok olyat, ami gyári állapotban 40 felett megy bőven.

2016. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom egyértelmű, hogy édesapámnak szeretném vásárolni. Indok az egészségügyi állapota nem a legjobb(ízületi betegség-kerékpározik, sétál, túrázik, azonban hosszú távon nem bírja a térde). Főként vidéken használná, azonban olykor 10km-es utakra is lehet elmenne, de sajnos nincs jogosítványa és már nem is szeretné letenni.

Típusokat, esetleg linkeket tudnátok küldeni?

2016. márc. 1. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha izületes, akkor meg főleg nem ajánlom ezeket, hisz nincs burkolat (mint egy robogón), így a menetszél nem tenne jót a térdeinek ( én fiatalabb vagyok, de izületes, tudom, mit beszélek).

Viszont elektromosban van robogó formájú, de az meg nem pedálos...

2016. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha jól emlékszem a számokra 1,7LE alatti gépekre vonatkozik ez, melyek max 30km/h-val tudnak menni."


Nem jól emlékszel, vagy jól emlékszel, de nem jól tudod.


"Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti."


A "Pedelec" az egyik legjobb rendszer amit kerékpárra lehet építeni, de annál is leáll a rásegítés 25 km/h-nál. Persze ez megfelelően drága is. Vannak 600W-os agymotorok is, amiket nem szúr ki a rendőr.

2016. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én azt hittem belsőégésű motorok is vannak, amiket lehet használni jogosítvány nélkül, de akkor rosszul tippeltem. Elektromos kerékpár ellen vagyok egyébként, ugyanis ebben dolgozom, tisztában vagyok a gyenge pontjaival, és hogy sorra tönkremegy néhány 100-1000km után. Egy normális ebike 1 milliótól kezdődik, max 10ezer km-re nem éri meg, bár meg tudnám javítani. :-)

Nekem is vannak ízületi problémáim, jómagam motorozok is(múlt héten pl haza felé esett a hó). Csupán megfelelő öltözék kell és nem romlik az állapot. ;-)

2016. márc. 1. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, csomóan járnak velük. em kell jogsi(most még).

Apukád meg nem hiszem, hogy motoros szerkóban szeretne közlekedni..

2016. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én azt hittem belsőégésű motorok is vannak, amiket lehet használni jogosítvány nélkül, de akkor rosszul tippeltem. "


Nem tippeltél rosszul, csak nehéz olyan motort találni, ami nem erősebb 300W-tól. A kerékpárokra szerelhető ún. "Dongó" motorok pedig a tűrt kategóriába tartoznak, a rendőr ritkán foglalkozik velük.

2016. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!