Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért szólna a rendőr?

Kisvuk29 kérdése:

Ezért szólna a rendőr?

Figyelt kérdés

Ha valaki második autóként venne valami kis hot hatch-t és az nem arra lenne hogy a családot hordja vagy ilyesmi hanem kimenni pályanapra vagy csak autózni.

Ezért kipakolna mindent (ülés,kárpit műanyag vackok,hangszórók) hátulról és csak két első ülés lenne benn esetleg de ez csak esetleges tenne be bukócsövet (de az engedélyezés meg ilyenek miatt ez nem elsődleges)

De a világítás kasztni fékek kerekek minden megfelelne az elvárásoknak akkor rendőr szólhatna érte?

Vagy a műszaki?

Olvastam már hogy volt aki így csökkentett súlyt de törvényes is?



2016. márc. 3. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szól érte a rendőr de műszakira ne vidd el ülések nélkül mert hazazavarnak. Ha a forgalmiban a szállítható személyek száma 5 akkor meg kell lennie az 5 férőhelynek.
2016. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És 2-re át lehet íratni?

Nem nagyon ölnék ilyenbe pénzt de elgondolkoztam rajta

Vagy a Van modellek mint pl a Swift Van

Igaz hogy rossz példa a 68 lovas swift de akad több kis 3 ajtós autó ami kisteherként funkcionál

2016. márc. 3. 18:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet átírni. Az autó típusbizonyítványát nem változtathatod meg.

Egyedi átalakítást kérvényezhetsz de a bürokrácia miatt ez lehetetlen vállalkozás. És anyagilag sem biztos hogy megéri.

2016. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges mindent így kidobálni az autóból,mert annyival nem fog jobban menni,mint amennyivel hangosabb/kényelmetlenebb stb lesz!De te tudod!
2016. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 veterán vas ***** válasza:
89%

A cső kivételével lehet, nem szabályellenes. Mondhatod, hogy belső festésre viszed vagy takarításhoz lett minden kiszedve, de általában nem szólnak érte.

Nekem egyszer megkérdezte az út szélén unatkozó hatósági közeg, hogy "oszt mér ilyen csupasz a gép?"

Első felindultságomban azt válaszoltam:

"kétségtelen, hogy a gépjármű belső tere, a minimalizmus és a praktikum jegyében fogant, de mindez semmit sem von le a vezetési élményből, és csöppet sem befolyásolja a biztonságos közlekedést".


Nem mondom, hogy milyen képet vágott, de szó nélkül elengedett. :D

2016. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem terveztem ilyet

A mostani autóm (5 ajtós swift) tökéletesen elég mindenre még egy ideig

Csak elgondolkoztam ezen a dolgon :)

2016. márc. 3. 19:04
 7/14 veterán vas ***** válasza:
Viszont, ha csövet teszel bele, automatikusan átírják 2 személyesre.
2016. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Legjobbnak egy eleve 2 személyes Van kivitel lenne

Ha megkérdezi a rendőr hogy miért lehet azt válaszolni,hogy "because racecar" vagy súlycsökkentés

2016. márc. 3. 19:08
 9/14 veterán vas ***** válasza:
Meglepődnél, hogy egy alaposan kibelezett sedan kasztnit, -egyes típusoknál- lényegesen könnyebbé lehet tenni, mint egy VAN-t. (a plató erősítései miatt)
2016. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt tudom jól de a 2 személyes mivolta miatt írtam a Vanokat

Meg ha rohangálós/szórakozós autó akkor a 2/3 ajtó praktikusabb

De ilyenkor rájövök hogy mennyi hülyeségen tud járni az agyam akkor amikor dolgoznia kéne :D

2016. márc. 3. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!