Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autó vs....

Automata váltós autó vs. Hagyományos váltós. Könnyebb lenne automatán?

Figyelt kérdés

Közel 1 éve van jogsim, nem gyakran, de vezetgetek néha egy sima váltós autón (városban, országúton, autópályán is vegyesen), kb. 3000 km-t vezethettem eddig, ami tudom, nem sok. Anno a vezetés tanuláskor is a legnagyobb bajom a váltó-kuplung kezeléssel volt, a hibáim jelentős részét arra tudtam visszavezetni (lefulladás induláskor, túl hamar vagy túl későn váltás, kinyomott kuplunggal kanyarodás és hasonlók). Most, hogy már vezetgetek, a hibázásaim, bénázásaim 70%-a még mindig a fentiekre vezethető vissza úgy érzem. Jobban megy már, de sajnos volt már több ebből eredő hiba, éles helyzetben. Dugóban, vagy nagyobb forgalomban, emelkedőn induláskor meg kész rémálom nekem ez a váltogatás, plusz tehernek érzem, elvonja kissé a figyelmem. Maga a váltás folyamata megy, tehát hogy mit hogy kell nyomni stb., csak vagy későn kapcsolok, hogy hopp, váltani is kellene, vagy elfelejtem, hogy mondjuk ehhez a manőverhez alacsonyabb vagy magasabb fokozat kéne, illetve vannak a tipikus visszagurulások, amit per pill úgy oldok meg, hogy vagy kézifékes indulás, vagy tövig a gáz miközben engedem fel a kuplungot, nehogy lefulladjak vagy visszaguruljak. Úgy érzem, megrekedtem egy szinten, és a váltó-kuplung duó húzza vissza a "fejlődésem".

Kinek mi a véleménye, jobban menne a vezetés, ha automata váltós kocsira állnék át? Volt valaki hasonló szituban?

(Az, hogy a sima váltó az igazi vezetési élmény, meg hogy az automata drágább vagy többet eszik, most nem érdekel.)



2016. márc. 5. 10:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Jó az automata. Ha szervizelni kell akkor egy kicsit költséges, de mindennek ára van, a kényelemnek is :D
2016. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Itthon húsz éve vezetek automatát, soha semmi hiba nem volt egyik kocsimmal sem.


Több száz millió ember él úgy , hogy nem is látott kéziváltós kocsit, mégis émelt fővel él.


Szerencsére hazánkban is gyarapodik az automata kocsik száma, elegendő a parkoló autókba benézni.


A kérdésedre: egyértelmű, hogy ne kínlódj kézivel, semmi értelme. Senkit nem érdekel, hogy tudsz-e kéziváltóst vezetni. Vásárolj egy bolygóműves-hidraulikus váltós kocsit, és soha nem lesz gondod.

Az, hogy az automata elromlik, meg drága, meg sokat fogyaszt, az a hit maradjon meg a kéziváltót szeretőknek.

Legndák mindig is lesznek.


Automata mindörökké!

2016. márc. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Teljesen egyetértek az előzővel!

2016. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Szia! Nem fontos csili-vili új automatát venni, használt jó állapotút is lehet kapni. Persze mindig drágább, mint a kéziváltó, de a kényelmet meg kell fizetni. Én mind a kettőt vezetem, az automata egy álom, főleg városban, mikor araszolgatni kell. Ha megengedheted magadnak, ne habozz.
2016. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Az, hogy az automata elromlik, meg drága, meg sokat fogyaszt, az a hit maradjon meg a kéziváltót szeretőknek."


Aztán amikor elromlik akkor jön a pofon, mert tényleg drága. Azért ne essünk már át a ló túloldalára :)

2016. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A kérdés egyelőre csak az, hogy a hozzászólók szerint jobban menne-e automatán nekem a vezetés a vázoltak alapján. A költségvonzat, vagy hogy mi és miért drágább, az más téma, az per pillanat nem érinti az eredeti kérdésem. Köszönöm azoknak, akik eddig véleményt mondtak, és várom, ha valakinek még van tippje-tanácsa az eredeti kérdéshez.
2016. márc. 7. 14:56
 17/18 anonim ***** válasza:
A kérdéséden nincs mit ragozni. Automata váltós autóval nem lehet lefulladni.
2016. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tomcatters ***** válasza:
Automatáváltós autót vezetni .... gyakorlatilag fék,és gáz van benne .. mint egy gokart :) Azzal biztos nem fulladnál le ,ha csak az számít neked, akkor érdemes lenne megvenni :) Hajrá :)
2016. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!