Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókereskedések kb hány...

Az autókereskedések kb hány százalékos haszonkulccsal dolgoznak?

Figyelt kérdés

Ha pl. 1 millióért délelőtt veszek egy autót és délután visszaviszem leadni mennyiért veszik vissza, a szélsőséges esetektől eltekintve?

Csak kíváncsiságból, ha az ember gyakran cserél autót akkor mennyit bukhat rajta.


2016. márc. 7. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez márkától függ, a kereskedő is tudja hogy egy golf gyorsan el kell, főleg ha megigazitja az óráját, illetve függ az autó értékétől, apum kollegájának golfját bevették 1,5 millióért 240 ezer kilóméterrel és 2,3 -ért árulta 80 ezer kilóméterrel.

Szintén egy ismerős egy nem túl gyakori autót hyundai sonatat vitt be kereskedésbe, egyébként nagyon jó autó. 120 ezer kilóméterrel vette 2,5 millióért, mikro bevitte 160 ezer kilóméterrel 1,5 év mulva 1,8-ért vették be tőle. Láthatod, hogy ilyen 2 millió és 4 millió közötti autókon olyan fél millió akar a kereskedő szakítani. Szerintem ha te veszel egy kocsit 1 millióért, akkor délután 700 ezret adna érte.

2016. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

nem szabad autót venni, ha azt számolod, mennyi a kereskedő haszna, mennyi az államé..és hogy te mennyit bux...

sőt, nemcsak autót nem szabad, semmit sem..

..az autókereskedőnek egy nemzetközileg jóváhagyott szalon-színvonalat kell tartania...minden üveg, márvány, króm, nagy eladótér, próbautak, ügyintézés, stb...

a családját is el kell tartani, meg azt a sok léhűtőt, aki szívja a vérét...


menj be egy szalonba, és ott megmondják...

2016. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
SUSUKI VAGON R +-t 200 000-ért vette be a kereskedő,másnap 550 000-ért volt kitéve.
2016. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
900-ért visszavennék
2016. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

" ma 12:02"


gondolom pártízezer km eltűnt még az autóból, ahogy szokott lenni :D

2016. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A mostani autóm egy kereskedésbe volt beadva bizományos értékesítésre.

Ott láttam meg és ott tetszett meg. De egy véletlen folytán sikerült kinyomoznom ki a tulaj. Így tőle tudtam megvenni a kereskedőt kihagyva. A tulaj a kereskedő jutalékát így hajlandó volt elengedni. Az 1.450.000-ért árult autót odaadta 1.420.000-ért. Állítólag 30.000Ft lett volna a kereskedés jutaléka. Ami nekem is kicsit kevésnek tűnik. De nem akartam ezen rugózni. Ha nem tudtam volna kideríteni hogy ki a tulaj, a kereskedőtől is megvettem volna a magasabb áron. 30eFt kedvezmény is több mint a semmi, így voltam vele.

2016. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

#6

És ezután korrekt embernek tartod magad?

Bár gondolom ez neked semmit nem jelent, lényeg hogy 30-al beljebb vagy.

2016. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A jelenlegi autóm bizományba volt beadva egy kereskedésbe. Tömegautó, 1,5M Ft volt a kialkudott vételára, ebből az előző tulaj fizetett a kereskedésnek 30.000Ft eladási jutalékot. Tehát 2%.

Úgy még nem vettem autót, hogy egy az egyben a kereskedő nevén lett volna.

2016. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na, nekem is pont annyi ezek szerint, mint a 6-osnak! :)
2016. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

# 7-es!

Ezek szerint aki pl használja az internetes árösszehasonlító oldalakat és az olcsóbb eladótól veszi meg ugyan azt a cuccot, az inkorrekt?

Ha a CBA-ban nem veszed meg a kruplit 200Ft-ért mert soknak találod, de a Sparban 180-ért igen, akkor inkorrekt vagy?

Minden eladó annyiért kínál egy terméket, amennyiért akarja. A vevő meg eldönti, hogy az neki megfelel, vagy olcsóbban veszi meg mástól. Joga van hozzá, nem tiltja törvény.

Jelen esetben a kereskedő köthetett volna kizárólagos szerződést a tulajjal, hogy ő nem adhatja el, kizárólag csak a kereskedés. Gondolom senki nem szorított pisztolyt a kereskedő fejéhez, hogy nem köthet kizárólagos szerződést.

Én a lakásomat adtam el így. Árulta az ingatlanos meg én is. De én találtam elöbb jobb áron vevőt, így eladtam én, az ingatlanossal meg közöltem a tényt és elköszöntünk. Senki nem ordibált inkorrektséget a másikra. ;)

2016. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!