Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyikkel járok jobban? Téli...

Melyikkel járok jobban? Téli gumik eladása vagy megtartása?

Figyelt kérdés
Van egy Hankook téli gumiszettem, elég jó állapotú, 2 szezont futott szett, én Ausztriába járok vele, itt elég szigorúak az autógumikra vonatkozó előírások, így legkésőbb a következő szezon után cserélnem kellene őket. Most olyan 6-7 mm körül van a mélysége. Az új ára a szettnek 90 ezer Ft volt, úgy gondoltam, 25-30 ezer Ft-ért még eladnám most és vennék egy új szettet. Hosszú utakra járok, gyakran havas-csapadékos, hegyvidéki területen, fontos, hogy a gumik jók legyenek, így jobban járhatnék egy új szettel. Az mondjuk legyen 100 ezer Ft. Szerintetek összességében melyikkel járnék jobban? Érdemesebb megtartani a gumikat vagy inkább vegyek újat? Ha pénzben ugyanott vagyok, akkor érdemesebb újat venni, viszont ha sokkal olcsóbb megtartani a régit, akkor inkább az éri meg.
2016. márc. 9. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt kalkuláld bele,hogy itthon is egyre tudatosabbak a vásárlók,bizony ha jó a "DOTszáma"-normális árat lehet kérni érte. Úgy értem,3~4 évnél nem idősebb.

Haverom is kint melózik,ott nagy a szigor tényleg,5évnél régebbi télit a műszakin sem engednek nagyon át...állítólag.

2016. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezesetben mondjuk 4 db 3 éve gyártott Hankook gumiért mennyit kaphatnék? Eddig 2 szezont, azaz kb 30 000 km-t futottak.
2016. márc. 9. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Tőlem úgy 7 mm alatt szinte semmit nem kapnál téli gumiért: a határ (kopásjelző) télre ugye 4mm, ami hóban már könnyen a valós használhatatlansági határ, de szerintem 5 mm is necces.


Én csak télivel járok: elsőkerék-hajtás, és ugye a fékezés java is elöl történik, tehát az első pár fogy, a hátsó alig kopik. Első pár idővel télire kuka: mehet hátra, mivel (síkos úton) csúszni elsősorban az eleje szokott, a hátulját erősen kell provokálni a kitörésre (kézifékes kanyarodás tempósan), így oda jó a 4-6mm is. Ekkor az immár korosabb, de mintázatuk szerint újszerű gumik veszik át a stafétát elöl, a hátsók vagy maradnak még a következő télre is (nyáron át), vagy mennek leselejtezésre, és felkerül hátra két új, a sorára (telére) várva... Így nekem tönkremenés nélkül mindig csak 2 gumit kell egyszerre vennem, és a szezononkénti gumiszerelési díjat is megspórolom.

De persze nálatok nyáron szép felni sportos optikájú nyárival, télen meg a ballonosabb téli dívik - egy barátom ott él, kilógnál a sorból.

2016. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!