Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó tulajdonos vagyok,...

Új autó tulajdonos vagyok, mikre figyeljek egy ilyen típusú autónál?

Figyelt kérdés
BMW e90, 2005-ös. Turbo diesel. Mik azok az apró dolgok amikre figyelnem kell? Például ha hosszabb távra megyek vele, hagyom 1-2 percet alapjáraton járni a motort mielőtt megállítom. Vagy hideg indulásnál hagyom picit melegedni. 8 e. kilométerenként olaj, olajszűrű és levegőszűrő csere.
2016. márc. 9. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így rendben van vagy inkább a nagyon óvatos használat.

Én hidegen nem járatom, elindulok azonnal de kicsi gázzal, finoman gyorsítok.

Megálláskor járatni is csak akkor szoktam ha autópálya tempóval megyek és megállok egy pihenőnél hogy wc-re menjünk. Akkor nem állítom le arra a pár percre és felváltva megyünk.

Ha már beérek a városba és megyek 10 percet városban gurulva akkor hazaérve nem járatom.

Sima városi használat után sem. Olajcsere 15E-ként.

Lehetsz vele ennél gondosabb, óvatosabb de attól ne várd, hogy majd nem kell rá költeni ezt azt.

2016. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Járatni én is csak autópályás tempók után szoktam. Fordulatot hogyan érdemes választani? Kis sebességnél 1500-1600-as fordulattal szoktam járatni, nagyobb sebességnél 1700-2000 körül szoktam járatni, gyorsításnál/előzésnél 2500-2700. Ez így jó, vagy túl kevés? Igazából néha sajnálom a motort, mert 2000-es fordulat fölött nagyon hangosan bőg.
2016. márc. 9. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!