Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen törvények, papírok...

Milyen törvények, papírok szabályozzák, hogy autó belterében "akciókamera" fedélzetiként működjön?

Figyelt kérdés

Üdv,


sofőrként dolgozok,egy Ducato-val,nem egyszer fordult elő,hogy autópályán direkt kivág elém ,majd 100-as táblánál elkezd fékezni 60-ig,majd mikor előznék és sávot váltok átcsorog irányjelző nélkül és társai ,majd kilómétereken keresztül ezt játszuk.

Vettem egy külső felszerelésű akciókamerát,majd megbüntettek arra fel,hogy megváltoztattam a légáramot ,és az aero-ját?!!?!?!?!?

Belső megoldásban milyen törvények,szabályok határolnak?


2016. márc. 12. 13:10
 1/6 anonim válasza:
A 100-as tabla a maximum sebesseget szabalyozza, nem a minimumot.
2016. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példavolt,de amikor 2-3 km-en keresztül császkál egyik sávból másikba csak hogy 50-70-nel a 110-es tábla után ,csak azért,hogy idegeljen irányjelzés nélkül az már gondolom nem túl szabályos,de fura módon,ha odalépek és a 100-as táblánál 50 helyett már 90-nél járok és gyorsulok majd padlózza ,és újra ezt játsza akkor tudna az menni rendesen is.

Meg egyebek sem.

Egyszer már egy keresztbeállt mert meguntam nyomtam neki az meg minden nélkül elémakar vágni és 20km/h különbségnél elkaptam a hátulját.

Vele nekem is kárt okozva,majd mire kiszállok tőgázzal lelép.

Undorító!

2016. márc. 12. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi az az akció kamera? Sportkamera talán?

De mindegy, beteheted nyugodtan.

Belül bármi lehet amitől még kilátsz.

Kivülre tényleg necces a dolog.

2016. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Bosszantó lehet.

Én inkább bénákkal találkozok gyakran akik indokolatlanul lassan mennek de szándékosan g.c.zővel nem igazán.

2016. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván amilyen a mosdó, olyan a törölköző.
2016. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Vettem egy külső felszerelésű akciókamerát,majd megbüntettek arra fel,hogy megváltoztattam a légáramot ,és az aero-ját?!!?!?!?!? "


Mi van, ki büntetett meg és miért? Mert megváltoztattad a légáramot? Akárki volt is, bizonyára körbe röhögtem volna, mielőtt elkezdek anyázni vele!


Nem tilos a kamera használata.


"Magyarországon az ilyen felvételek jogi megítélése bizonytalan lábakon áll. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságának álláspontja alapján jelenleg nincs olyan hatályos jogszabály, ami kimondottan engedné, vagy tiltaná a kamera elhelyezését a gépjárműben, ezért a kamerával történő megfigyeléssel összefüggésben a 2011. évi CXII. Infotv. rendelkezései alkalmazandók. Eszerint a rögzítés és az otthoni felhasználás kívül esik a hatóság hatáskörén. Elvileg tehát bárki kamerázhat az autójából, de a felvételek nyilvános megosztása személyiségvédelmi kockázatokat rejt és eljárást vonhat maga után, ugyanis jogi szempontból e két tevékenység élesen elkülönül."

2016. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!