Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy átlagos...

Mennyibe kerül egy átlagos (személyautó) garázsra egy Hörmann ajtó? Billenős, elektromos felhúzás / leeresztés távirányítóval? Mennyire biztonságos, erős?

Figyelt kérdés
Ja, és mennyi a fogyasztása egy ilyen Hörmann garázskapu motorjának?
2010. márc. 19. 21:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és elsősorban olyanra gondoltam, ami távirányítható az autóból és nem túl drága. Pozitívum lenne, ha nem egyben billenne, hanem feltekerődne. De ezek a feltekerős garázskapuk mennyire erősek, masszívak? És olyan garázsra milyen lehetőség van, amelyik csak egy "betonhasáb"? Azaz nincs a plafon fölött több hely, csak egy kb. 20 cm-es sík betontető.
2010. márc. 19. 22:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Hörmann.hu
2010. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Egy Hörmann szekcionált garázskapu elektromos mozgatással egy átlagos garázs nyílásra kb.bruttó 200.000- Ft.

Ha a "feltekerős" kapunál a redőnykapura gondol, akkor arról csak lebeszélni tudom . A redőnykapu egy szükségmegoldás ha nincs hely a garázskapu sínjeinek.Illetve egy komoly redőnykapu -tehát nem egy nagyra elkészített árnyékolószerkezet- árban is a fenti többszöröse.

A betonhasábot úgy értelmezem,hogy kifutó plafon és oldalfal van szemöldök és falkáva nélkül. Ez esetben egy fogadó keretet érdemes betenni a nyílásba ami oldalt 10-10 cm fent pedig minimum 12,5 cm fogadófelületet eredményez. Fent a sínnek egy egybeállós nem túl magas szekcionált kapunál 12,5 cm helyre van szüksége.

A motor fogyasztása nem számottevő mivel csak napi néhány percet üzemel. Sokkal jelentősebb a készenléti áramfogyasztás ami egész évben jelentkezik de ez sem haladja meg az évi néhány ezer forintot.

A www.hormann.hu oldalon a prospektusokban találhatók a legátfogóbb termékinformációk :

[link]

2010. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ha érdekel,létezik olyan ami oldalra csúszík igy nem fontos a felső magasság.
2010. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az oldalra csúszó kapunál csak akkor "nem fontos a felső magasság" ha a kaput a nyíláson kívül mozgatjuk és a felfüggesztést a nyílás fölé helyezzük. Mivel ennek is van helyigénye ha a nyíláson belülre kerül mindenképp számolni kell vele.

Ha oldalra mozgó szekcionált kaput használunk és az alsó megvezetést nem tudjuk a padlóba sűlyeszteni az szintén csökkenti a szabad áthajtó magasságot.

Garázskapuként tolókapu vagy oldalramozgó szekcionált kapu úgy ahogy a redőnykapu csak kényszermegoldásként kerül szóba.

2010. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy Hörmann szekcionált garázskapu elektromos mozgatással egy átlagos garázs nyílásra kb.bruttó 200.000- Ft."


Hol?!

Most kértem árajánlatot: 550.000Ft beépítve, egy nem túl nagy, akciós alapmodellre, alap motorral! Oldalra futó típusról nagyon hamar lebeszéltek. Nagyjából 2 millió körüli árat mondtak.

2022. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Nem hol, hanem mikor :D 2010-es választ nézel
2022. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, oké, igazad van, a dátumot nem néztem.

Azóta nekem is kész lett az ajtóm. Kértem + 1 távirányítót, hogy nem csak az az egy szem legyen, amit gyárilag adtak. Így a végösszeg a 600.000-et karcolta. A nyílás melletti faljavítást, festést én csináltam.

Valaki kérdezte a fogyasztást. Alapból stand-by-ban 1 W alatt fogyaszt a rendszer. A motor működtetése közben pár másodpercig 200 W-ot vesz fel.

2022. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sima kétszárnyú szigetelt garázskaput szeretnék, de mindenhol csak az emelős, motorizáltakat promózzák...
2022. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az előtted író válaszoló vagyok. Nekem egy áldás a kétszárnyú ajtó után a felfelé nyíló motoros. Nem kell kézzel nyitogatni. Nem kell kitámasztani. Kevesebb helyet foglal.

A kétszárnyúnak talán akkor látom értelmét, ha extra alacsony a beltér és nem fér el a fölfelé nyíló.

2022. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!