Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad, érdemes használt...

Szabad, érdemes használt dízelautókat venni, vagy csak bukni lehet vele?

Figyelt kérdés

A nagyméretű középkategóriás járművek érdekelnek, 10 évnél fiatalabbak.

Ekkora autóknál, sokkal gazdaságosabb a dízelüzemű motor, ilyeneket is nézegetek.


Tehát, Mazda 6, Renault Laguna, Ford Mondeo, amikor érdekelnek.


De, mindegyikkel van valami bibi.


A Mazdákat strapa bírónak írják le, de ha egyszer elromlik benne valami, mert elfog, akkor aztán fizethet az ember, mint a katonatiszt.

Az alkatrészek jóval drágábbak, mint a Renaulthoz vagy a Fordhoz.


A Lagunánál meg elég megosztóak az ítéletek.Valakinek nagyon bevált ,vigyázott rá a kettős tömegűt is csak 340 ezer után kellett benne cserélni.

Másik viszont szidják, hogy nagyon kényes autók.


A Mondeoval meg az a helyzet, hogy lehetetlen jót kifogni.Szinte az összes céges autó volt, sok százezer kilométerrel.Sokszor visszapörgették a kilométerórát.


A Lagunából viszont találni olyanokat, amikben kevés a kilométer.

Mennyire jó az a DCI motor?1.9 vagy 2.0?

Azt olvastam, hogy a két literes DCI Nissan és nem Renault.



2016. márc. 12. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sikerükt felsorolnod azt a 3típust amiből még ütnek sem szabad venni dízelt!
2016. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem pont az általad kérdezett Laguna 1.9dCi van, 2005-ös. >200 000 km van már benne. Néhány kisebb műszaki probléma volt eddig vele: vízpumpa-kilyukadás, hőmérséklet-jeladó hiba. Nemrég a hosszbordásszíjat ható tárcsa kopott el. A 3. vezérműkészlettel jár az autó, 70-80 000 km-t elmegy egy készlettel. A motor szépen jár, a futóműve -- jó utakon -- nagyon jó. Kényelmes autó jól pakolható nagy csomagtartóval. A hátsó ülésen is jól el lehet férni.

Óvatosan kezelve 6 liter körüli fogyasztással elmegy, de 6.5 liter fölött autópályán sincs. A 6 fokozatú váltót nagyon szeretem, 130 km/h-val 2200/perc fordulatszámon jár a motor, úgy 170 km/h körül lépi át a 3000-t.

2016. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedül a Mazda-ból nem szabad dízelt venni.

Nekem egy mk3-as (2005-ös) 2.0TDCI Mondeo-m van, eddig semmi hibával. Mindig pöcc-röff, megy mint a golyó, és kényelembe még néhány BMW-t is ver..

Laguna-ról nem hallottam én se jókat, akkor már inkább egy Megane, abból viszont kevés az 1.9, az 1.5-t meg én gyengének találom hozzá...

2016. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vatafak ***** válasza:
Honda 2.2 es dízele accord vagy crv. problem szolvd
2016. márc. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!