Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto II 1.2 HLX 5ajtós...

Sancer kérdése:

Fiat Punto II 1.2 HLX 5ajtós 172 ezer km! Érdemes megvenni? Hálás autó? Valóban olyan jó mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés

#fiat #Punto #használt fiat
2015. dec. 1. 16:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

[link] itt elkezded olvasni a legrosszabb itéletektől a legjobb fele és.....

"itélet" -re ha rányomsz az szerint rendezi, kevesebb csillag a gyengébb.

2015. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha nem rohad,és nem zabálja az olajat,akkor jó vétel lehet!Szög egyszerű technika,filléres fenntartási költségek!Csak sokan azonnal köpködik mert hogy szar olasz meg stb....de az ilyen rendkívül tájékozott fotelprofesszorok véleményével nem kell foglalkozni!
2015. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszi a választ ez jó hír
2015. dec. 1. 19:00
 4/19 anonim ***** válasza:
Jó kis autó az, csak kutyába se veszik, pedig nagyon jól használható a mindennapokban. Ha jól karban van tartva akkor nagyon hosszú életű kis autó, kitűnő a korrózióvédelme, csak a szakszerűtlenül javított sérülések tudják elindítani a rozsdásodást. A motor is nagyon barátságos jellemű, csendes, pörgős, takarékos.
2015. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1.2 16v sportingom van már 8éve.

A legtöbb Puntonál a problémákat a karbantartás hiánya és a szerelők nemtörődömsége okozza. A hűtőfolyadékszintre és hőmérsékletére érdemes odafigyelni, mert ilyenek miatt a motor hamar hengerfejes lehet. A szerelők többsége szerint a Punto hűtőrendszerét nem kell légteleníteni, ami hülyeség, mert két légtelenítési pont is van. Erre is érdemes figyelni.

Vásárláskor érdemes megnézni a hátsó emelőbakok alatti padlólemez rozsdásodását és azt, hogy a kormányszervó kormányvégállásban nem tilt e le.

Egyébként ha foglalkozol vele, karbantartod, akkor nincs vele gond. Sajátomban 270ezer km van, amiből 170ezret én tettem bele. Éveken keresztül napi munkába járásra használtam és egyszer nem volt olyan, hogy az autó miatt ne tudja munkába menni.

2015. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
úgy gondolom akkor jó választás lesz :)
2015. dec. 2. 09:20
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha jót veszel,nem lesz vele bajod!Ha szart,akkor mint minden másnál problémák lesznek!!Ezért figyelj a kririkus pontokra:

-rozsda:a hátsó kerékívnél szokott jelentkezni,illetve a hátsó doblemeznél különösen jobb oldalt,mert a tanknak ott mennek a csövei,így oda nagyon faxán be tudja verni a sarat,ami ott meg is áll,egyfolytában nedves,és már keletkezik is a tenyérnyi lyuk!Nem vicc,szó szerint tenyérnyi lyukak is szoktak ott lenni!!

Különösen kritikus pont még a taposó lemezek meg a küszöb találkozása,szóval feltétlenül nézz alá,mert a puntónak az alján szokott gond lenni ha van,nem is kicsi!!

Ja még valami,mivel a kartert nem védi semmilyen műanyag burkolat,az is fénysebességgel képes rohadni,majd kilyukadni,az olaj meg szépen elfolyik,és hoppá,már be is sült a motor....cseréje nem nagy szám éskb 15ezerből meg van!

-motor:a szelepfedél tömítésnél szinte az összes puntó engedi kicsit az olajat!Szóval ha ott látsz egy kis szivárgást attól még nem kell megijedni!Ezen kívül semmi extra,nézd meg az olajat benne,hogy van-e elég,illetve az milyen színű/szagű,nincs-e összekokszosodva mert az olaj állapota nagyon sokat elárul a motor állapotáról,meg a gazdáról is!

2015. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

-elektronika:próbálj ki mindent kapcsolót,hpgy működik-e!A műszerfalon ne világítson semmilyen ikon aminek nem kell!A city szervót tekergessed/kapcsolgassad/basztassad mert az gyenge pont!A city gombot benyomva álló helyben is kisujjal kell tudd tekerni a kormányt!Ha esetleg világít a sárga ikon,mikor felkapcsolod a lámpát,hogy ki van égve egy izzó,köuben pedig mindegyik ég,ne foglalkozz vele,nekem ehyszer kigyulladt pedig minden jó volt,évekig világított,úgy is adtam el,de soha rá nem jött senki miért csinálja!Viszont láttam már sok másik puntonal is ezt a jelenséget!

-futómű:faék egyszerű!Általában a féltengelyekkel szokott baj lenni ha van!Csattognak/ropognak!Még a kihajtásnál lévő csillag is képes tönkremenni!Azt minden indulásnál egy jól hallható csattanás jelzi ha ki van!Ha a csuklók szarok alászedett kormánynál recseg ropog minden!A talpasok meg szilentek általában jól bírják,viszont ha a talpast cserélni kell elég zsebbe nyúlós ugyanis nem szerelhetó,hanem lengőkarral együtt van,aminek kb20ezer darabja!


Hirtelen ennyi ami eszembe jutott,ha érdekel még valami kérdezz nyugodtan!

2015. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
eddig úgy van h pénteken nézzük meg ! rengeteg infot kaptam tőled :) ugy gondolom kilettem képezve rendesen köszönöm előre is
2015. dec. 2. 11:33
 10/19 pitykejazmin ***** válasza:
Helo csak,hogy ne a jókat irja mindenki!!! Nekem van egy 2001 es punto hlxem.amivel idáig meg voltam elégedve.nem hiszem ,hogy valaki is jobban vigyázna autójára mint én.egy kis kopogás és már szerelőnél is van.idő előtt olajcsere szűrőcsere.egyszóval csak vigyáztam rá!!!!!! Ha valaki kérdezett csak ajánlani tudtam.most szinte mindent cserélni kell benne.lengővilla kormányösszekötő,váltótar tóbak,.A kormány szervó is most adta meg magát.27000ft akoor idén cseréltettem nullpont érzékelőt.70000ft .a többiről nem is beszélve.most kicserélték a szervót elindítom és magától alá tekeri a kormányt.egyszóval nem egy megbizható autó!!!!!! És ami a lényeg mindenkinek előjönnek ezek a gondok.előbb vagy utóbb.De,!!!!! Mindenek ellenére nem adom el mert imádom a kis ördögöt.mindig jó bele ülni és élvezet vele menni csak még nem tudom meddíg bírom ezt a sok költséget.idén összesen 280000 ft költöttem rá.de még nincs vége.ha ezekután is ezt választod üdv a puntósok sorában.ha kérdezni sueretnél még valamit szivesrn válaszolok.
2015. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!