Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kilométeróra csalások Új autó...

Kilométeróra csalások Új autó vásárlása esetén mi a legbiztosabb módszer, hogy ne tudjanak átverni? Olyan autót szeretnék venni amit cask Magyarországon használtak és első tulajdonostól.

Figyelt kérdés
A műszaki vizsgákon úgy tudom rögzítik a kilométeróra állásokat, igaz ezek 2 évente vannak csak. Ott sem csalhatnak, az is teljesen megbízható?

2016. márc. 12. 22:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Új autót szalonból szokás venni és legfeljebb néhány kilométer van csak a számlálóban :D


Használt autók esetén bármivel lehet csalni. Megveszek egy új autót, két év alatt belehajtok 50 000km-t, majd műszakira visszatekerem 15 000-re. Az életben nem jön rá senki..

Lehetne még ezt sorolni, de a lényeg: amíg lesznek kilométer fetisiszták, addig lesznek olyanok is akik tekerik az órát.

2016. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Jogos kiigazítás! :D Egyébként, azért talán nem mindenki annyira beteg állat, hogy már az elejétől kezdve minden műszakira tekergeti. Remélem, hogy nem. Egyébként egy Toyota Corolla-t akarok venni, 2006 utánit. Bár szerintem ezek 1 millió kilométert is el tudnak menni, annyira nem hiszem, hogy izgulnom kell mi lesz a "baj" vele. 50-80.000 km környékit akarok. Mi a véleményed erről az autóról, van esetleg bármi tapasztalatod?
2016. márc. 12. 23:02
 3/22 anonim ***** válasza:

Új autó vásárlásnál csak 4 év múlva kell műszakiztatni, szóval ez sem túl hasznos.

A legbiztosabb autók azok, amelyeket végig márkaszervízben szervizeltek, és minden apró részletet vissza lehet kérdezni a márkaszervízben, de a tulaj a számlákkal is bizonyítani tudja ilyenkor a km-t (hiszen mindig felírják a km-t a számlára is). Ilyen autót kell keresni, ha nagyon-nagyon tutira akarsz menni, de az ilyen autók általában irreálisan drágák is, főleg ha kevés kilóméteres.

2016. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

"Egyébként, azért talán nem mindenki annyira beteg állat, hogy már az elejétől kezdve minden műszakira tekergeti."


Tényleg nem mindenki, viszont nem is mindenki akar 50 000km-t futott 10 éves autót venni...

Egyik haveromék is tekertetik a saját autójukban az órát, pedig eladni sem akarják, csak nem volt szimpi a magas szám a számlálóban.. :D


"Bár szerintem ezek 1 millió kilométert is el tudnak menni"

Két-három motorral még többet is :D


"50-80.000 km környékit akarok."

Arra készülj, hogy ha találsz olyat, aminek ennyi a valós futása, az irreálisan drága lesz. Azt' vagy megfizeted vagy választasz olyat aminek az állapota jó de a futása magasabb vagy jó lesz a tekert órás is.

2016. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Persze ismerek ilyet, két munkatársam. Egyiknek BMW 36.000 km-rel, 2007-es, a másik Corsa 2005-ös, 40.000 km-rel! :D És ez valós, 10 éve dolgozunk együtt! Kb. nem is értem minek van autójuk. Egyébként az nem érdekel, ha "drága" lesz a Toyoták amúgy is nagyon tartják az árukat. Nagyon nehezen bízok az emberekben és nehéz lesz találni olyat akinél "hihető" lesz nagyon nagy százalékban az óra állása. Csak magánszemélytől merek venni, autópiacon nem. Azok tuti állítják, még ha elvileg van rá garancia is. Erről is csak rosszat hallottam, érvényesíteni esélyed nincs utána, ha valami baj lesz kb.
2016. márc. 12. 23:18
 6/22 A kérdező kommentje:
Jah és persze, soha az életbe nem vennék dízelt! :D Forever benzin!
2016. márc. 12. 23:21
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

"Csak magánszemélytől merek venni, autópiacon nem."


Szerinted az autópiacra honnan kerülnek az autók? Azoknak a nagyobb részét szintén magánszemélyek használták/lakták le. :)


Nem mondom, hogy nincsenek extrém kis futású autók, van a rokonságban 10 év körüli Fabia 38 000km-rel, de ezeknek az aránya az összes forgalomban lévő autóénak kb 0,00001%-a. :D

2016. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nyilván oda is magánszemélytől kerülne, de én azt gondolom, egy autópiacon inkább tekert autók lesznek mint megfontoltan kiválasztott magánszemélyektől. Talán azért ebben van logika, főleg, ha 60-70 közötti papótól tudnék egyet csípni. Szép álom! :D
2016. márc. 12. 23:33
 9/22 A kérdező kommentje:
Továbbá csak J-vel kezdődő motorkódost akarnék venni, de ez szintén ritka, valamint pestit és környékit alapból nem, a 17 millió váltás és kuplungozás miatt.
2016. márc. 12. 23:37
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Ezek inkább közismert sztereotípiák, amik talán 20 éve még igazak voltak, talán. Ez a női tulaj, a 60-70-es éves bácsika templomba járós autója stb stb.. Csak azt tudom mondani sok szerencsét! :D
2016. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!