Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kilométeróra csalások Új autó...

Kilométeróra csalások Új autó vásárlása esetén mi a legbiztosabb módszer, hogy ne tudjanak átverni? Olyan autót szeretnék venni amit cask Magyarországon használtak és első tulajdonostól.

Figyelt kérdés
A műszaki vizsgákon úgy tudom rögzítik a kilométeróra állásokat, igaz ezek 2 évente vannak csak. Ott sem csalhatnak, az is teljesen megbízható?

2016. márc. 12. 22:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tipikusan az az eset, amikor 10 éves autót keresek 50 000 km-el és lehetőleg egy 70 éves keresztény papé legyen, aki mellékállásban autószerelő.

Semmit nem számít a km, ha az autó rendben van, volt gazdája. 30 000 km alatt is haza lehet vágni egy autót, ha még a gyári olaj van benne.

2016. márc. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem ilyen autora gondoltam. Nem vagyok hulye bmeg. Nem 10 eves autot akarok 50e kmel venni, csak attol a kasztnitol tetszik amit 2006 tol gyartottak. De, egy 50e atonal vszeg meg csak szakszervizbe hordtak es az olajjal sem volt gond, foleg ha szamlaval tudja igazolni, arrol meg en is mindig kerek. De abban igen is van racio, hogy egy idosebb ember nem hajtja ki a belet az autonak, de egy corollaet is vvti motorral igen nehez lenne amugy is.
2016. márc. 13. 01:39
 13/22 anonim ***** válasza:

A véleményem az,hogy nem mindig jobb,egy idős tulajtól,vagy "hölgytől" venni az aautót.Idős papi jó eséllyel bütykölgeti még a Zilhez kapott "célszerszámmal"a vasat,és mikor kiáll az audvarból,kb.mind a 4 sarkát leveri,plusz hidegen"termelei a levegőt",és 3000-es fordulaton áll ki 2 perc alatt,azidő alatt vég csúsztataott kuplunggal.A hölgy meg -10 fokban padlógázzal indul,minden melegítés nélkül,s mivel a VVTi-t pörgetni kell,hogy menjen,ő azt meg is teszi.Az óratekergetés meg sajnos hungarikum Kishazánkban.De sajnos a kereslethez igazodik a kínálat.Addig,míg az emberek a 6-8-10 éves autókban 100.000 km-t szeretnének látni,addig meg is fogják kapni,ha mással nem,tekeréssel.

Mindazonáltal nem vagyok benne biztos,hogy egy havonta kétszr beindított autó jobb állapotú,mint a napi használatban lévő.

Végezetül tanácsként annyit írnék:állapotot vegyél,és ne évjáratot,meg futásteljesítményt!

Sok sikert a vásárláshoz,majd sok balesetmentes kilométert az autóval!

2016. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Zsolle válasza:

Elmesélek neked egy történetet.

Volt egyszer egy autó. Futott 230e Km-t. Elvittem egy jónevű szerelőhöz, gondolván ő tuti nem mutyizik. Mondtam neki hogy kicsit nézze át mert el szeretném adni, de csak az "életet veszélyeztető" dolgokat csinálja meg, nehogy 100000 ezreket keljen ráköltenem eladás előtt.

Átnézte és elmondta mit kéne rajta cserélni mindenképpen. Nem volt tételes dolog. És a végén megkérdezte ne legyen-e 130e Km az órában, mert ugy hamarabb el tudnám adni. Teljesen uj szervízkönyvel, és visszamenőleg bepecsételt igazolt Km-ekkel. De nem kértem belőle, holott tudtam ha kereskedőhöz kerül, ugyanez lesz a sorsa. Már kicsit bánom mert több ezreket bukhattam rajta, de a lelkem jobb. :) Így 700E-be számították be a másik kocsiba, és most vadászok rá a használtautó.hu-n, hogy ugyan mennyire tekerték vissza. :D

Tanulság: Mindegy mit látsz a könyvbe, az 50% minden esetben. Vagy igaz, vagy nem. Hozzáértőt vigyél magaddal akiben megbízol. Nézze át és ha ő megvenné, akkor te is megveheted. A csodára ne várj, mert soha se lesz kocsid.

Mert amik neked szeretnéd hogy összejöjjön, mindenki álma, de a vége mindig kompromisszum, és sajnos sokszor átverés. Addig keresed a tökéletest amíg belefutsz a legrosszabba.

2016. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem a tanácsaitokat felhasznál ki tudok választani majd egy olyat amivel kevéssé szívatnak meg! :D De elgondolkodtam, hogy lehet a kezdeti "elírásom" vezet a jó útra, és vennem kellene egy új Corollát? :D Csak az meg 4,1 millától indul, de abba legalább tuti annyi lenne! :D Mondjuk 1.33 benzines motorral, lassan már a fűnyírómba is nagyobb lesz! :D
2016. márc. 13. 10:30
 16/22 anonim ***** válasza:
És sajnos még az új sem garantáltan törésmentes,és null kilóméteres!!! :-(
2016. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 BiTOPro97 ***** válasza:
Hát öt-hat éve volt a Opel botrány, 3-4 hónap bérautó múltja volt több szalonban újként és új szaggal telefújt autónak.
2016. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem csak Opelnál,más márkánál is volt(van).SAJNOS!!!
2016. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Akkor melyik autógyártó a "fedhetetlen"? Illetve kik voltak még érintettek a botrányban?
2016. márc. 14. 15:05
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt közülünk senki nem fogja tudni megmondani neked.De tény,hogy vannak olyan autók,amiket hónapokig használnak,majd újként adják el,de hallottam olyat is,hogy egy későbbi balesetnél derült ki,hogy pár elem át volt fújva,belül más színe volt :-(
2016. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!