Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az 1.4 TSI...

Mi a véleményetek az 1.4 TSI benzin motorról?

Figyelt kérdés
Konrkétan VW Jetta miatt érdekelne. Ahogy nézem kedvező a fogyasztása, és viszonylag nagy a lóerő is benn...

2016. márc. 14. 17:29
 1/7 dirtboy ***** válasza:
73%

nálam is 1.4 tsi a terv.

turbó valamint szelepszár tisztítás ami szerintem költséges hiba forrás,ezekkel számolni kell.

úgy tudom 2011től volt kis előre lépés szelepszár koszolódás ügyben de nem tudok részleteket.

amit még olvastam róla hogy alacsony kéntartalmú üzemanyag a kedvező számukra.

2016. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tomcatters ***** válasza:
65%
Annyira azért nem kell tartani a tsi motoroktól mint sokan írják ... Karbantartason van a lényeg .. cserélni kell az olajat/szűrőt evente vagy 10.000 km után .. es néha kicsit megkell jaratni őket magasabb fordulaton .,tovabba normalis uzemanyagot kell tankolni nem tescosat :) Leallitas előtt kicsit jarni kell hagyni a motrot alaojáraton 1.5-2percig ,h visszatudjon hülni ...
2016. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.4tsi-t 2012-től kell venni akkor már szíjas a motor! és nem láncos, kokszolódás ezeket a motorokat már nem érinti annyira mint az előzőket.

u.i. ne turbo+kompresszorosat vegyél! (160lo+)

2016. márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni, amit a hármas.

Nekem is tervben volt ez a motor, de 1.6 lett belőle, a 2012 utáni modellek már drágák voltak nekem, az az előttiekkel meg sok a probléma. Engem konkrétan lebeszélt a tulaj a kocsijáról, amikor felhívtam, hogy megnézhetem-e.

2016. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tudtam, hogy a láncos alapvetően jobbb. Ennél miért nem?
2016. márc. 14. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem jó, mert nyúlik a lánc, alul van méretezve. Gyári periódus szerint nem kell cserélni, de ha elkezd csörögni akkor az egy zsebbenyúlós kiadás, ha átugrik a lánc az megint zsebbenyúlós.
2016. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! utolsónak igaza van. De ha átugrott akkor csak a szerencsén múlik hogy megúszod apróbb zsebe nyúlással vagy az egész motort cserélheted. Maga a TSI 1.4-motor nem rossz motor sőt nagyon jó motor nem véletlenül nyerte meg 9x az év motorja díjat.
2016. márc. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!