Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megeszi a kocsim a hűtővizet?!

Megeszi a kocsim a hűtővizet?!

Figyelt kérdés
Ugye van az egy literes fagyálló tartály, tele volt teljesen. 2-3 hónap alatt annyira elfogyott hogy a minimum alatt volt , tehát max ha 2deci volt benne. Elvittem szerelőhöz , azt mondta hogy egy bilincs volt meglazulva. ennek 3 hónapja, most belenéztem a motorházba megint kiürült és megint jó ha 1,5 dl volt benne. De nem csepegett az elő alkalomnál és most se. Lehet hogy menet közben ahogy felmelegednek és kitágulnak a csövek, lassan elcsöpög valahol? Vagy olyan az autóm hogy tényleg "megeszi" ?

2016. márc. 15. 10:13
 1/7 Tomcatters ***** válasza:
Vagy valahol megvan repedve a motor ,nincs vizgőzös fehér füstje? Ugye inditaskor főleg ha hidegvan ,akkor termeszetes jelenseg... de pl ha megteszel vale par km othon-munkahely ott már normális a kipufogóból jövő füst ?
2016. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így van ahogy mondod, csak reggelente van fehér füst, amúgy soha.
2016. márc. 15. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor megválasztották a pápát. :)

Lehet repedés, de jó esetben csak hengerfejtömítés.

2016. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tomcatters ***** válasza:
Vagy az van amit irt a kerdező es elfolyik valahol a rendszerben ... csövek, hűtő
2016. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:

Ebbe azért az is belejátszik, hogy a "gondos" gazdi teljesen teletöltötte az említett tartályt. Azt a kb. plusz fél litert, aztán az első üzemi hómérsékletnél szépen kifújt a motor a semmibe.....

Szerinted miért tágulási tartály a neve annak literes flakonnak? És vajon miért van rajta min. és max. jelzés? ;)

2016. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már leírtam itt, hogy nekem is volt hasonló az autóval. Mindig lefogyott avíz a tágulásiból, de sehol se láttam folyást, amíg egyszer nem nyitottam ki a motorteret amikor még forró volt a motor. Akkor vettem észre, hogy egy tűhegynyi lyuk van a tágulási tartály alján, ahol csak meleg motornál spriccelt a víz, de olyan vékony sugárban, hogy rögtön elpárolgott, ezért nem volt nyoma. Csak véletlenül vettem észre, mert be kellett nyúlnom a motortérbe, és ráspriccelt a kezemre.
2016. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egy olyan, és megeszi!

Viccet félretéve: Érdemes végigtapperolni az összes csövet, és alaposan megnézni a tartályt is.

2016. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!