Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mégis milyen alkudozási...

Ez mégis milyen alkudozási technika?

Figyelt kérdés

A garázsban sínylik nagyapám ezerötöse , amit sajnálok, így meghirdettem, hogy valaki foglalkozzon vele.

Természetesen nem tökéletes autó, foglalkozgatok vele, de mindig csak másodlagos,harmadlagos.Pl. az olaj folyt, azt megcsináltam rajta,meg a hóban járattam egy kicsit, de többnyire áll.

Jön az ember, amúgy szimpatikus.Azonnal leszólja a hibáit, (várható volt) talál rajta olajfolyást, (a szervizből megvan a számla, de sebaj, és garantáltan nem folyik) tehát talál, és kitalál hibákat, hallgatom, egyhangúan védekezek néha, de had mondja.

Kipróbálja, el van ájulva, szuper jó kocsi, imádja, kell neki.

Ad érte 180-at.

Mondom, annyit én is adnék érte, de próbáljuk meg 280-ért.Nem, 200.Kizárt, 260 az alja.Neki kell, de 220 a maximum.Mondom jól van, itt vagy van pénzed is látom, csak neked, de nem szívesen 250-en.

Nem, neki tényleg 230 a maximum.

Sajnos a 20-as miatt nem tudtunk megegyezni, így elköszöntünk.

Tudom, csak egy 20-as, csak én már 50-et engedtem, 70 az sok.(még az 50 is)

Hiába Lada, meg hiába annyi idős amennyi, biztos van aki a 300-ad is megadná érte, teljesen jó veterán alap, mindene gyári.


Csak ilyennel még nem találkoztam,hogy jól leszóljuk, aztán agyon dicsérjük, és végül otthagyjuk....


2016. márc. 15. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz hülyékkel. Nem fogod megérteni őket.

Ha százalékosan nézed, közel 20- at engedtél. Az nem kevés. A leszólás meg a legózsdibb alkutrükk.

2016. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, az nekem is megvan még,hogy leszóljuk...de azt,hogy a végére már dicséri?Akkor miért nem vitte el?...
2016. márc. 15. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már úgy hirdetek autót (is), hogy a megadott ár a lejobb ár amiért odaadom, alku nincs.

Pont ezért mert rühellem az ostoba alkudozást valami tahóval.

Kevesebben hívnak de aki jön az jó eséllyel elviszi.

2016. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, vannak ilyen notórius alkudozók. Van aki nem is látta a kocsit, de már az első telefonhívásnál elkezd alkudozni, hogy csak ennyit meg csak annyit ad érte. Az ilyenektől szépen el szoktam köszönni és leteszem a telefont.

Amúgy nekem is van egy első tulajtól örökölt 1200-esem. Az idejének a nagy részét a garázsban állással töltötte. Minden rendben van, gyári és működik. Még nem hirdettem, mert 50-60 ezerért elkótyavetyélni nem akarom. De ha valaki 200-at ajánlana érte, azonnal a kezébe csapnék. Sajnos ezeknek a gépeknek nem sok ma már a használati értéke, tényleg csak fanatikusok veszik. Az tény, hogy a két körlámpás ezerötös ritkább, ezért talán valamivel nagyobb az érzelmi értéke.

2016. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellett volna neki az autó, elviszi, így csak próbálkozott. Örülj hogy nem vitte el, mert aki egy 20-ast nem tudott még ráadni, az biztos nem tart rendben, és szép állapotban egy ilyen autót.
2016. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off:

Imádom a ladákat, de 280-300ezer nagyon sok egy olyan darabért, amivel van gond bőven. Nézz körül a hahun, 300ért elég patent darabok mennek. Na mindjárt írok a másik kérdésedre is.

2016. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!