Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nehéz tekerni a szervó...

Mitől nehéz tekerni a szervó nélküli kormányt?

Figyelt kérdés
Nyári gumi fentlétekor vettem észre, nem adtam rá, volt műszakin simán átment az autó!Atéli gumi cserekor azt tapasztaltam ,hogy iszonyat könnyű tekerni.Aztán jöt az ,hogy teljesen kitekerve a kormány kanyarodáskor kattogó hangot ad ,most meg megint iszonyat nehéz tekerni a kormányt!téli /nyári egyforma méretüek 165/80
2016. márc. 19. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert a téli gumi lágyabb keverékű. mikor tekered a kormányt, a téli magasabb futófelülete könnyebben csavarodik.
2016. márc. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

1. Ez a féle kattogó hang valószínűleg féltengely csukló hibára utal.

2. Elvileg a téli gumival kellene nehezebben tekerhetőnek lenni az autókormánynak, mert az puhább, nagyobb a gördülési és tapadási ellenállása is (ha jó minőségűek, megfelelő guminyomásúak az abroncsok.)

2016. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt tudom én is,csak futómű hibára gondolok vagy a féltengelytől is lehet ez?Azt is hallottam hogy be kellene zsíroztatni a féltengely csuklókat!Ezt azért kérdezem ha elviszem szerelőhöz ne tudjon csőbe huzni
2016. márc. 19. 08:51
 4/11 anonim ***** válasza:
A csuklókat gumi mandzsetta védi. Ha kiszakad, a zsír kifolyik, a por bekerül és koptatja a fém felületét. Ha kattog, akkor már valamilyen károsodás történt. Ha még friss a dolog, mandzsetta cserével és zsírozással megmenthető. Hogy van -e értelme, nehéz megmondani. Az eredmény kétséges, a csukló csere sem olyan borzasztó drága, de nyilván típus függő.
2016. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szervo nélkülinek nehéz a kormánya mert nincs benne szervo. Ennyi.

A téli gumival kicsit könnyebb.

Féltengely csuklónak ahhoz nincs köze.

2016. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ha elviszem szerelőhöz ne tudjon csőbe huzni"


Aki ennyire láma az hiába készül előre bármikor csőbe húzzák, egymás után 3x is.

Ha találsz ey normális szerelőt bízz benne.

Vagy csináld magad (de az úgysem menne)

2016. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

tudni kellene, fogasléces, vagy csigaorsós a kormányműved..


ha ütközésig kitekerted, és kattogott, akkor a kormányműben is lepattanhatott egy fog, vagy valami..


emeld meg az elejét, és úgy tekerd jobbra-balra ütközésig..akkor tekergesd a kerekeket is...


akkor meglátod.

2016. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. márc. 19. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Autó tipusa amugy?
2016. márc. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Skoda felicia 1999
2016. márc. 22. 06:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!