Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek! Felteszem az 1001.-ik elcsépelt kérdést, de már csak ez maradt. Körülbelül fél éve nézegetem az autókat sok emberrel beszélgettem sok embert mondott más és más tippet tanácsot sikerült szűkíteni is a kört hozzá teszem gyorsan persze első autó szóval maradt egy 1.6 -os Hyundai Coupe tisztában vagyok vele hogy hajtják őket tehát a váltó csere garantált de még talán így is megéri. Maradtak a 316 318 320 as BMW-k ez annyira talán nem is érdekel de hát jól néznek ki illetve az árba a 2004 alattiak férnek be míg mondjuk a Hyundai-ból a 2004 körüliek plusz nem hiszem hogy elsőre egy hátsó kerekes autó kellene, de érdekel minden vélemény. Maradt még a Mazda 6 ár felszereltségben mindenképp első nah de tényleg ő kellene nekem? Illetve utoljára a golfok mondjuk úgy V. ig. Tehát a feltételek adottak szeretnék 2004 körülit vagy egy régebbi BMW ha megéri egyáltalán régi BMWt venni (szerintem nem,de mondjatok véleményt) az ár 1.2 től Maximum 1.5 millióig :)
2016. márc. 19. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a marhaság hogy "a váltó csere garantált"?Autót úgy kell vásárolni hogy kinézel egy pár tipust ami neked tetszik,utánnajársz autós oldalakon,fórumokon hogy tisztába legyél a tipushibáikkal,előnyeikkel.Aztán elmégy megnézni jó pár kiszemelt példányt,jól átnézitek,kipróbáljátok.Vigyél magaddal valakit aki otthon van a témában,nehogy az elfogultságod döntsön.Aztán ha már jó pár kocsit megneztél eldötheted melyiket is érdemes megvenni.Előző kocsimat is 28-kocsiból választottam ki.Sajnos nagyon sok szemét van a piacon.
2016. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy utána néztem fórumokon és a Couperól azt hiszik hogy versenyautó közben pedig egy sportos kis autó és ennyi kB 10 ből 4 nél váltó csere volt készülök a leghosszabbra
2016. márc. 19. 13:39
 3/11 Osynho ***** válasza:
51%
Öreg BMW-t nem éri meg venni. Sőt, semmilyen öreg autót. De korosodó prémiumot csak akkor vegyél, ha valamilyen oknál fogva neked az tetszik. Én E46-ot akartam, mert tudtam milyen, így azt vettem, mosolygok minden benne töltött percben. Mellette sokat költök rá (mint bármilyen hasonló kategóriás autóara), egy swift olcsóbb lenne. 1,5 millióért fele annyi idős autót kapsz, de az nem bmw. Kinek mi.
2016. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
62%

Osztom Osynho véleményét!


Prémium autót soha nem éri meg megvenni sem újkorában, sem használtan, legyen az Audi, BMW, Mercedes, vagy egyéb.


Új korában azért veszik mert nem tétel, használtan meg azért mert vagy kell a látszat, vagy kell az élmény.


És valóban egy "öreg" BMW-nek megfelelő motorral van komoly élményfaktora amit addig nem értesz meg, amíg nem birtokolsz egyet, vagy legalábbis nem vezeted tartósan.


Használtan ha az ész érveket nézzük akkor ne vegyél öreg BMW-t mert x@r, mert Suzukiból 5 évvel fiatalabbat kapsz meg stb...


Egy bizonyos keret alatt pl 1 millió forint biztos nem ajánlanám én se egyik prémium márkát sem.


Azt viszont tudom, hogy nekem is BMW-m van és oda nem adnám még egy szalonból kihozott Suzukiért sem, és nem elfogultság, volt már pár autóm.

2016. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
BMW messze nem olyan jó, meg élmény, mint ahogy be van állítva. De pláne ezeknek a 316-318-as BMW-nek nem látom értelmét, még ha veszel egy 150+ lovast akkor megértem, de egy alapmotoros BMW-nek mi értelme? Mondom mindezt úgy, hogy nekem is itt áll az E34 az udvaron. Ennyiből vegyél tényleg valamilyen dízel Golfot, az legalább takarékos, vagy Mazdát.
2016. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem kifejezetten a BMW az első. :) Egyre inkább a Mazda tűnik a legjobb választásnak vagy belevágok egy Hyundaiba :)
2016. márc. 19. 17:08
 7/11 Osynho ***** válasza:
50%

ma 16:26


Szerintem meg elég nagy élmény. :) Persze kinek mi. Nyilván, egy 1,5 tonnás autó, amibe lehet pakolni, élményautózáson kívül másra is használni, sose fog úgy mozogni az úton, mint egy mx5. Viszont egy bmw akkor is hátul hajt, az első kerekek ki vannak tolva az orrába, a motor hosszában hátratolva, az első henger az ablaktörlők alatt kezdődik, a nagyobb motorosoknál hátul van az akksi. Ettől a súlyelosztása ideális, az autó alatt egy elég jó futómű van. Tehát a kérdésedre válaszolva, az az értelme a kisebb motoros bmw-nek, hogy attól, hogy nem nyom le mindenki 0-100-ig, még egy baromira jól vezethető autó, úgy fordul, ahogy egy átlag elsőkerekes sosem fog, olyan a kormányzása, amit a mai agyonszervózott autók sose fognak tudni. A másik, hogy szerintem pl az e46 egy szép autó, a beltere pedig talán a külsejénél is jobban bejön. Mondjuk az e90, e60 vonal már nem tetszik ennyire.

2016. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt persze jó elképzelni, de tegyük fel találok egy jó BMW-t legyen mondjuk 1.2 millió de ilyen árban kB 2000-2002 -és autót fogok találni kitudja milyen állapotban értem hogy kell hozzá szerencse de egy 15 éves BMW ne már hogy nem hajtottak meg. nem tudom mennyire érthető mire akarok kilyukadni. Tehát koros is BMW is ami nem baj de nagy az esély hogy taposták rendesen sok km is. Érdemes így belevágni? Vagy mondjuk 1.2m -ért ott az 1.6 os kis Hyundai coupe 2004 bár ez sem fiatal hm.... Ötletek?
2016. márc. 19. 23:11
 9/11 Osynho ***** válasza:
64%
Nem igazán értem, egyáltalán honnan jött ez a Hyundai Coupe neked? :D Egy elég ritka autó, most rákerestem hahu-n, 15db 2003 utáni van eladó. Nem nagyon tudsz válogatni, alkatrészek nem tudom mennyire elérhetők és mennyiért, ha valami esetleg bontottan kellene, szerintem teljesen esélytelen. Fórumos támogatás sincs mögötte, ami neked nem tudom menynire fontos, de azért elég jól jön, amikor több ezres közösségbe bedobsz egy kérdést, amire hozzáértők válaszolnak, vagy eladó alkatrészt keresel és 5 perc múlva kapsz több ajánlatot. :) Szerintem első autónak egy kiforrott konstrukciójú, gyakoribb típust keress, amihez kapsz mindent, értenek hozzá a szerelők. És próbálj ki minél többet. Sajnos ez friss jogsival annyira nem mérvadó, mint amikor tudod, hogy mit keresel egy autóban, de mégis kiderül, hogy mennyire érzed jól magad benne. Mert az autó nem csak háztartási eszköz. Vagy ha igen, akkor megint mást kell nézni. Első autónak nem feltétlenül okos döntés egy 14-15 éves bmw-t venni (bár sok storyt hallottam, hogy a delikvens mindenáron azt akart és végül nagy szerelem lett), de ha belenyúlsz a sz@rba, nagyon meg fogsz keseredni. Japán benzineseket érdemes számba venni, Civic, Corolla. Ezekhez drágább az alkatrész, de nagyon megbízhatóak. Vagy egy Golf, Astra, Octavia, Focus ahogy írták is feljebb. A vételáron felül legyen még lóvé a kocsira.
2016. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ba.szki te egy balfék vagy!Kaptál egy csomó normális választ.Keress egy olyan kocsit ami tetszik normális állapotban és vedd meg!Attól hogy itt kérdezgetsz hülyeségeket még nem lessz autód.Meg most erre mit válaszoljunk!?Biztos hajtották a BMW-t akkor ne vegyél BMW-t.Hyundai-nak meg szar a váltója azt se vegyél.Mazda meg rozsdásodik azt se éri meg!
2016. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!