Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passatot érdemes venni 1.4-es...

Passatot érdemes venni 1.4-es motorral? Elhúzza?

Figyelt kérdés

Tudom, a Passatoknál meg a hasonlóan nagyobb autóknál főleg a dízel az etanol, mivel a legtöbben úgy gondolják, ekkora autót csak dízelmotorral gazdaságos, illetve dinamikus.


Én viszont ódzkodom a dízelektől.Nem azért, mert olyan rosszak, hanem, mert a szervizköltségei magasak.


Egy benzines azért "igénytelenebb", nem olyan kényes.


A turbós benzinesnél is inkább csak a turbó az Achilles sarok..


Egy modern dízelnél meg sokkal több a hibalehetőség, kettős tömegű lendkerék, turbó, befecskendező rendszer, porlasztók....stb

És ez független attól, hogy milyen márkájú.


Az 1.4 TFSI motorra lennék kíváncsi.120 lóerő körül van, elvileg el kell húznia ekkora autót.



Egyébként B6 Passatról van szó.


A B5-ös-nél a kisebb benzines 1.6 motorról rosszakat hallani.Mármint, nem a motorról, mivel az megbízható.Hanem, hogy nem bírta el az autót és erőlködött, a fogyasztása is magas volt egy 1.6-os motorhoz képest.



2016. márc. 21. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem mozdony. :D


Na amúgy meg hétköznapi használatra bpven elegendő, lényegében ha német autópályán nem jársz akkor a szabályokat betartva mindenhol elég.

2016. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dízeltől ódzkózczd vagymi de a tfsi-től nem?
2016. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a TFSI motor tartalmaz turbót?
2016. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekunk egy Golf van az 1.4 sima motorral, ami 80 loero. Mindennapi kozlekedesre abszolut elegendo. Marmost a Passat ugye vagy 100-150 kiloval nehezebb, de van +40 loerod. En nem felnek attol hogy ne lenne eleg, inkabb attol, hogy a VW konszern turbos benzineseit nem eppen mindig dicserik.
2016. márc. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb mint az alap 1.6 az biztos.
2016. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annak a kis motornak el kell vinnie azt a nagy kasznit, ami eleve kigyilkolja szerintem a motort, a turbó mint kérdéses pont ott van, bár b6 passatot nem vennék, és megértem miért nem akarsz dieselt, arról sok rosszat hallani, de a kisebb 1,9 es dieselje egészen jó, a 2,0 assal van sok gond. Egyébként én egy 1,4 es benzines kia ceed kombit használok méretre hasonló mint egy passat, 105 lóerő minden napi használatra bővel elég..... város, közút néha autópálya ....
2016. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Osynho ***** válasza:
Az 1.4 tfsi-nek elég sok Achilles sarka van, irónikus, hogy pont az igenytelensege miatt vennéd. Inkább nagyobb szívó motorral vedd. Vagy, ha sokat mész vele, diesel.
2016. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!