Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha használtautón vettem 1...

Ha használtautón vettem 1 kocsit, de azzal gond van, vissza kell vennie az eladónak?

Figyelt kérdés
Ha pl 1 magánszemélytől veszek 1 autót, megnéztem-kipróbáltam elsőre oké minden, viszont pár nap mulva előjön rajt valami gond amiről nem én tehetek, vagy valami mégse olyan amilyennek akarom, akkor arra van valami jogszabály hogy az eladónak mondjuk X napon belül az adásvételivel vissza kell vennie? Vagy ilyenkor mi van? Becumiztam?
2016. márc. 22. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rejtett hiba esetén meg lehet keresni és megemlíteni kompenzációt, mert ez perképes, de csak ha olyan ami bizonyítottan fennállt korábban is és tudhatott róla.


Írd le mi az a hiba, így nem tudunk segíteni.

2016. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

"Megnéztétek azt megvettétek, húzzatok el."

Miki a Blöffből


Ja nem kell visszavennie.

2016. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Létezik állapotfelmérés vásárlás előtt.
2016. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Benne van az adásvételi szerződésben:

"Eladó tájékoztatta a vevőt a gépjármű műszaki állapotáról és sérüléseiről. A vevő ezeket tudomásul vette"

2016. márc. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdés mi az a rejtett hiba... Ha nem oylan ami bizonyíthatóan már akkor is fennállt mikor emgvetted akkor sokat nem tehetsz, max pereskedés, de az csak a pénzt fgja vinni.
2016. márc. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Akkor lenne köteles visszavenni, ha BIZONYÍTHAT 2 tényező:


- A hiba már korábban is fennállt

- Az eladó tudott róla


Már azt is lehetetlen bizonyítani az esetek 99%-ában egy használt autónál, hogy a hiba teszem azt 3 napja fen állt. Kb. csak az ilyen dróttal meg szigszalaggal tákolásra lehet ráfogni, hogy bizonyított.

Azt viszont nem lehet bizonyítani, hogy az eladó tudott róla.. Tehát bukta.


Vagyis nem, nem tudod visszavetetni vele.

2016. márc. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TheCruve ***** válasza:
72%
Amennyit a pereskedésre költenél, annyiból helyrehozod a rejtett hibát szerintem....
2016. márc. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A "használtautót" ne keverd bele, mert semmi köze az oldalnak az adásvételekhez, az csak egy hirdetési oldal, amiből van még 20 az országban.


Az eladónak pedig kötelessége szavatosságot vállalni, még akkor is, ha magánszemély.

2016. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

"Az eladónak pedig kötelessége szavatosságot vállalni, még akkor is, ha magánszemély."


Ez igaz - de nem feltétel nélkül. És jelenleg olyan feltételekhez kötött, amit a vevő nem tud bizonyítani.

2016. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!