Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsimat elvették. Ha vennék...

Jogsimat elvették. Ha vennék egy babettát, abból lehet valami gond?

Figyelt kérdés

Ugye az is 50cm3-s,kellene rá a jogsi,ami épp nincs.

Szerintetek járhatnék vele,nagyon odafigyelve?Például ha rendőr van 5km-es körzetben akkor motor ki és tekerem.Illetve ha megállítanak,mondhatom,hogy a motort nem használtam,csak tekertem lábbal?Az úgy szabályos egyébként,vagy fel sem ülhetnék ilyenre jogsi nélkül?



2016. márc. 15. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha megállítanak még vissza sem adják a jogsidat. Megéri?
2016. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ezért kérdezem,hogy mennyire lehet belebukni.

de akkor az egyszerűség kedvéért:veszek egy babettát,és csak tekerem,a motort be se indítom.úgy mi a helyzet?

2016. márc. 15. 11:30
 3/13 anonim ***** válasza:
egyik barátom már 12 évesen Babettázott itt a környéken ma már 19 évesek vagyunk sokat vezetünk mostmár persze jogsival soha nem igazoltattak minket
2016. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha vennél egy Babettát, abból nem lenne gond.


Ha használnád, abból lenne. Visszaesőként tudod, mikor kapnád vissza a jogsidat? Na annál kicsit később.


Persze lehet, hogy sosem állítanak le igazoltatni, de ha egyszer... De az is elég, ha részese leszel egy balesetnek. Gondolj bele, nem adja meg neked az elsőbbséget egy harmincmilliós merci, rommá törik a motorod plusz a merci eleje. Biztosító nem fog fizetni, neked kell zsebből.

2016. márc. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik semmiből sem tanulnak!Itt az ékes példa rá!Ha ennyire tekerni akarsz ne babettát vegyél hanem biciklit!
2016. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

sejtem,hogy nem dícsérnének meg.

de ha biciklivel történik ugyanez,amit felvázoltál,akkor mi a helyzet?

2016. márc. 15. 11:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Biciklire kell jogosítvány? Nem. Babettára kell? Igen.
2016. márc. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 veterán vas ***** válasza:

Ha jól értem a #6-os kérdésedet, arra vagy kíváncsi, mi történik, ha biciklivel tekersz?

Ravasz, fogós kérdés!

Szerintem akkor éppen biciklizel. (függetlenül attól, hogy van-e jogosítványod vagy sem)


Kérlek javíts ki, ha tévedek! ;)

2016. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha biciklivel mész neki annak a 30 millás béemwének, akkor sem fizet s biztosító... Hiszen a biciklidre nincs kötve kötelező. Akkor jön a megeggyezés, v a polgári per...
2016. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8,hát akkor ajánlom a mondat ismételt elolvasását,és feldolgozását,ha neked ez jött le belőle :) a képzeletbeli helyzetünkre utaltam vissza a "de ha biciklivel történik ugyanez,amit felvázoltál,akkor mi a helyzet?" kérdésemmel,amikor is belemegyek a 30milliós Mercedes/BMW típusú gépjárműbe,aki nem adta meg az elsőbbséget.az már szerintem nem szimpla biciklizés,bár ez az én szubjektív véleményem.

a kérdéshez visszakanyarodva,akkor ahogy #9 írta,ugyanott vagyok gyakorlatilag.

a kioktatások közepette egyébként még nem érkezett válasz arra a kérdésemre,hogy mi a helyzet akkor,ha tekerem a babettát,motor nélkül,benzin sincs benne,be se indul,stb.

2016. márc. 15. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!