Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Végleges forgalomból való...

Végleges forgalomból való kivonás, hogyan ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lenne egy autóm, amit elkezdtem szinte darabjaira szedni, mert úgy terveztem hogy kicsit felújítom, illetve egyedibbé teszem kivülről belülről, nem nagyon csak egy kis finomítás (Öreg autó volt már, sok KM-rel)

Viszont út közben úgy alakult hogy nem szeretném folytatni ezt a tevékenységet, csakhogy az autó bár ideiglenesen kivan vonva a forgalomból, jelenleg darabokra szétszedve áll, és nem szeretném összeéppítettni.

(Ajtok leszedve, belülről üres, szélvédő már leszedve, kerekei - futóműve kiszedve, motor és a körülötte lévő alkatrészek kint, stb...)


Tehát a kérdés az, hogy hogyan lehetne kivonatni véglegesen a forgalomból, leiratni a nevemről. Megszeretnék szabadulni tőle.


Egy autóbontó bevenné a megmaradt autó keretét és alkatrészeit, leíratva a nevemről mondjuk? Vagy egyéb lehetőségek, ötletek?


Köszönöm előre is értelmes válaszukat / segítségüket.



2016. márc. 23. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Talán fel kellene hívnod egy bontót és megbeszélni velük.. A motor és a karosszéria az alvázszámmal mindenképpen kell nekik, mert fotót kell készíteni róla az NKH-nak.
2016. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bontósnak kis sebpénz és tuti megoldja.
2016. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ne add el a motort, mert semelyik bontós nem fogja bevenni és rajtad marad az autó! Zsebpénzért már semelyik bontós nem rizikózza az engedélye bevonását és a több százezer Ft bírságot. Azért írtam hogy beszélj egy bontóssal, mert arra van lehetőség, hogy a motorját visszapapírozza neked és akkor hivatalosan beépíthetővé, eladhatóvá válik. Természetesen ennek ára van.
2016. márc. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, és mit ért az alatt hogy visszapapírozza?

és ez után a visszapapírozás után , eltudom én magánszemélyként adni, vagy akkor nekik kell adnom és akkor már csak ők tudják? Igen azzal számoltam hogy ennek ára is lesz, de megér ennyit.

Vagy esetleg még azt is lehetne, megállapodás szerint, hogy mondjuk a kasztnit felajánlanám hogy ingyen nekik adom illetve még ráfizetnék egy kicsit. Működhetne? Mit tenne a helyemben ha a legjobban szeretné kivitelezni?

2016. márc. 24. 07:19
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
A visszapapírozás olyan mintha eladná neked a motort, ad róla egy hivatalos bontós számlát, ezzel pedig már hivatalosan beépíthetővé, átírhatóvá válik a motor. Az hogy ingyen nekik adom a kasznit nem egészen így működik. Amennyiben a roncs értéke nem fedezi az adminisztrációs, szállítási, veszélyes hulladék kezelési, stb.. költségeket, mindenképpen neked kell fizetned, plusz a motor visszapapírozása sincs ingyen. De ez mind, mind megbeszélés alapján történik. Hívj fel egy bontóst és majd elmondja a lehetőségeket.
2016. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen úgy gondoltam hogy annyit adnék, amennyi fedezné a költségeket, illetve nyilván plussz amennyit kérnek rá hogy eljárnak az ügyben.

Köszönöm segítségeteket! Utánakérdezek bontósoktól az opciókról.

2016. márc. 25. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!