Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon csúszik a kuplung...

Simsonon csúszik a kuplung erősebb tányér rugó segíthet?

Figyelt kérdés
A motor 60/4 es és gyári a kuplung ha tányér rugó cserélek akkor megjavul a csúszás ? Ha menetközben is csúszik akkor lamellákat is cseréljek ? esetleg jobban fog menni ha nem csúszik majd ?

2016. márc. 25. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csúszik, akkor értelemszerűen nem használod ki teljesen az erejét..sok mindentől csúszhat..még ha jók a lamellák..például olyan szintetikus olajat töltöttem a blokkba, amitől csúszott...lecseréltem a gyárira, és nem csúszott..(persze az még régebben parafás volt)

jobb, ha lamellát cserélsz, a rugót hagyd békén.

2016. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.5 mm-ről 1.6mm-re cserélni lamellákkal együtt szerintem az nem gázos vagy igen ? Erősebb kuplung gondolom jobban átviszi az erőt a hajtásra,vagy jobban fognak kopni a lamellák az erősebb rugótól ?
2016. márc. 25. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Először cseréld le az olajat, nem kell bele semmi különös, jó a 10W-40-es 4 ütemű motorkerékpárba való olaj is, azoknál ugyanis a kuplunghoz (is) van adalékolva az olaj.
2016. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha csúszik akkor nagyon szét lehet már, valszeg itt olajcsere már nem menti emg.
2016. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
olaj biztos nem mert lehet hogy valveline vagy mi a márka de tökéletesen működött vele csak azóta megnőtt az erő a motorban és azóta megcsúszik.
2016. márc. 25. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez még mindig nem zárja ki azt hogy nem jó az olajválasztás. De ha akarod akkor cseréld ki a rugót 1 tizeddel vastagabbra.
2016. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
50 es kuplung persze hogy nem bírja a 60 ccm-et.
2016. márc. 25. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!