Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet egy simson...

Satu89 kérdése:

Hogyan lehet egy simson s51-nél a kuplung tányér rugót felhelyezni a kuplungagyra, illetve hogyan lehet levenni az előzött?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Satuban, franciakulccsal összenyomod a kuplungot, hogy tehermentesítsd a zéger gyűrűt és zéger fogóval leszeded szépen.
2011. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
őőő a lamellák és a többit már le van szedve de a kuplungagyról kéne leszedni a kuplung rugót és erre lennék kíváncsi
2011. aug. 13. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó volt a válasz, szóval úgy ahogy a kolléga leírta.

Én mondjuk satuval és két csődarabbal szoktam összenyomni, utána levenni a rögzítőgyűrűt fogóval, aztán óvatosan kitekerni a satut. Összerakás a szétszedés fordított sorrendjében.

2011. aug. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, elnéztem. Ha úgyis cseréled, akkor mondjuk kevés erőszakkal. :)
2011. aug. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A tányérrugót ? Na látod ezt én sem tudom.
2012. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 kg os kalapács--> célszerszám :D
2014. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én ma szívtam vele.

Levétel: satuba befogtam a kuplungagyat, aztán a tányérrugónak 3 "karmát" felerőszakoltam az agy tetejére. ezután kis csőfogóval kihajtottam 2 karmot, aztán engedett annyit, hogy felfeszegessem a tetejére a többit és leugrott.

Feltevés: kicsit felmelegítettem, aztán beakasztottam 3 karmot, bekalapáltam,ezután a mellette lévő 3at beerőszakoltam, majd bekalapáltam. ezután kis csőfogóval lefelé hajtogattam és kis kalapáccsal beütögettem a horonyba a karmokat. az utolsó 3as volt csak vissza, ezt is lehajtottam csőfogóval és kész is. feszegetni lehet csak sajnos.

2015. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tudom hogy nem aktuális, de azért ezt itt hagyom, hátha másnak hasznos lesz.

A lamellákat úgy a legegyszerűbb és legcélszerűbb leszedni a kuplungagyról, hogy kitekered a 4 csavart a kinyomólapból ( kuplung állító lemez), majd megfordítod a lemezt és visszacsavarozod fordítva, ügyelve arra hogy legalább 2 csavar legyen benne és lehetőleg egyszerre legyenek meghúzva. Ezzel tehermentesítettük a rugót és mostmár le tudjuk venni a zégergyűrűt. Nem kell satuval meg fogókkal barbárkodni, nem csak összebszod vele a kuplungot de ráadásul még veszélyes is.

2021. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ja, a tányérrugót meg úgy egyszerű hogy satuba beteszed az agyat, elé a rugót( úgy ahogy rá kell mennie), majd a rugó elé teszel valami fém "tányérszerűséget", és elkezded tekerni a satut összefele.

Ahogy megy be, a tányérrugó széle fel-ül a segédeszköz szélére, és a végén belepattan a kuplungagy. Elég nagy csattanással fejeződik be. Ezt is óvatosan kell csinálni mert a rugó nem játék:D főleg ha 1.8mm-es

2021. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!