Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell olajat cserélni?

Mikor kell olajat cserélni?

Figyelt kérdés
fél éve cseréltem az olajat a kocsimba (fiat punto 1.2 benzin) az utolsó olajcsere óta megtettem majdnem 12ezer km-et ! menjek olajat cserélni? valamint kompletten mindent olaj, olajszűrő, pollen és légszűrőt is?
2016. márc. 25. 14:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamint cseréltessek váltóolajat és fékolajat (fékfolyadék?) is? Azt nem tudom sajnos, hogy az előző tulaj mikor cseréltette! Valamint mennyibe kerül kb. ezeknek a cseréjük?
2016. márc. 25. 14:38
 2/8 A kérdező kommentje:
2003as fiat punto ha esetleg ez lényeg!
2016. márc. 25. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

A használati utasításban pontosan le van írva, hoyg az adott modellnél mit mikor kell cserélni.


Az árakat pedig a szerviz fogja tudni pontosan megmondani.

2016. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Az olajcsere az olajtól függően 10 - 15 000 km után ajánlott, az olajszűrővel együtt. Tehát vidd a szervizbe, ott a többit ott megmondják.
2016. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

12 000km nem sok! A mai modern autók (igen már a 2003-as is) 15-20 000 után, de bizonyos típusoknál elég 30 000km után olajat cserélni.

Én pl. nem járok vele túl sokat és mivel 2 évente úgyis műszaki vizsgázik, így előtte kap új olajat és szűrőt.

Váltóolajat jóval ritkábban 70-100 000km után kell csak cserélni, ha nincs meg a km, akkor 4-5 évente.

Pollen és légszűrő "filléres" tétel, olajcserék alkalmával illik cserélni.

2016. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Fene se tudja hogy milyen olaj lett beleöntve, ha valami ásványi akkor azt azonnal cserélni kell, ha szintetikus, akkor az még maradhat akár 20E km-ig. Fékfolyadékot cseréld le ha bizonytalan vagy abban hogy volt-e egyáltalán cserélve ez nem egy nagy dolog és az anyagszükséglet is bagatell (fél liter fékfolyadék) Pollenszűrőt és légszűrőt meg tudod nézni, cserére szorul-e. Meg lehet hogy gyertyát is kéne cserélni.
2016. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lassan lehet cserélni.



A véltó meg fékolaj viszont attól függ mikor eltt utoljára cserélve.

2016. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Olaj csere,na de mikor?15-20 000km-es macskajancsik.Üssétek be a keresőbe,"A motorok világa "címet,"A motor kenése címszó alatt lehet mazsolázni.30 000km ha ha.A piros kéz előtt olvassátok el.
2016. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!