Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Audi 80 b3 2000cm3...

Zoltan zoltan1 kérdése:

Van egy Audi 80 b3 2000cm3 gk-m Hidegen beindítom? Szépen ketyeg? Kis gázfröccsöt követően visszaáll az alapjáratra és égtelenül rángatózik és kb fél perc múlva áll be a normál alapjárat.

Figyelt kérdés

Ezt követően elindulok vele és kegyetlenül ráz a motor.1-2 km után abbahagyja miután egy kicsit melegedik.Melegen teljesítménycsökkenés van és gázadásra néha betorpan.Ha elakarok vele indulni akkor meg kell várni míg melegszik egy kicsit.Akkor nincs gond mikor járatom elindulás előtt. Cseréltem benne benzinszűrőt, benzinszivattyúval, elosztófedelet kábelekkel, gyetyákat, és mégis csinálja. Tettem bele spurit is. Gyújtás műszerrel beállítva.

Mi lehet a gond?



2016. márc. 25. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha meleg motorral indítod akkor nincs semmi hibajelenség?
2016. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem ez még valami karburátoros csoda, benzines ugye?

Ezeknél egy bimetál végzi az automata szívató szerepét, ha hidegen rugdalod a gázpedált, akkor ki tud akadni. Bár az is lehet, hogy hidegen nem megy minden henger. Gyertyahézagok rendben? Ugye nem a gyári gyertyák vannak még benne?

Az elosztó és segédberendezései rendben?

2016. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Benzines injektoros hengerenkénti befecskendezéssel. KJetronic elektromos rendszerrel. A gyertyák újak. Ahogy vettem az üzletben az úgy lett belerakva.Elméletileg a hézagnak jónak kell lennie. De a régivel azt csinálta mint az ujjal. Úgy hogy semmi nem változott.Cseréltem elosztófedelet kábelekkel. Rotort nem.

Ha melegem indítom akkor semmi gond nincs . A motor nem rángatózik nem remeg. Az alapjárat jó. de úgy veszem észre, hogy teljesítménye csökkent, illetve gyorsításkor be be torpan.Milyen segédberendezésekre gondolsz?

2016. márc. 25. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Elosztó, rotor, kábelek, stb...

A K-Jetronic nem központi befecskendező volt? A Tipomban volt olyan, az egy hőmérséklet jeladó miatt szívatott. Az ami a torok hőmérsékletét méri, és az alapján kapcsol a hidegindító rendszer.

2016. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a bizonyos hőmérséklet jeladó hol van pontosan az autóban ami torokban mér.Hogyan tudom tesztelni hogy nem jó vagy jó.Más miatt szaggathat? Teljesítménycsökkenés és betorpanás mi miatt lehet?
2016. márc. 26. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!