Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megoldható ez az átalakítás,...

Megoldható ez az átalakítás, úgy hogy ne legyen belőle később problémám? (Cafe Racer)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Suzuki GS500-asom és át szeretném alakítani Cafe Racer stílusúra. Már megvettem hozzá minden alkatrészt (ülés idom, csutkakormány, festék, stb). 24 éves vagyok, de nem értek sajnos annyira a szereléshez, így édesapám és a nagybátyám segítségét kértem hozzá. Úgy szeretném elvégezni az átalakítást, hogy minden alkatrész megmaradjon, vissza lehessen alakítani eredeti formájába a motort (kivéve a festés miatt ugye a szín picit más lesz) A motor eleje már kész is van, azzal minden oké, de hátul lenne egy valami amin problémázik apám és a nagybátyám. A helyzet az, hogy a váz végét (kb 20 cm) le kellene vágni, mert nagyon meredeken emelkedikfel és a Cafe Racernél ugye az ülés vízszintesen van. Hogy vissza is lehessen alakítani eredetire, úgy gondoltam, úgy kellene, hogy mivel a váz zárszelvény szerű, bele lehetne tenni kissebb, egy erős fém csövet vagy hasonlót amit a levágott végéhez odahegesztenénk, így mint a golyóstollra a kupakot, vissza lehetne illeszteni a vázra a levágott darabot, plusz erősítésként még egy lyukat is fúrni a vázba amin keresztül egy csavar ott is tudná tartani. Ha pedig tényleg nagyon szükséges, vissza lehet hegeszteni egy CO hegesztővel. Ha felrakjuk az eredeti idomot a motor hátsórészére, az teljesen el takarná a vágást/hegesztést. Apám és a nagybátyám azon problémáznak, hogy a műszakin gond lehetne ebből az átalakításból. Azt gondoltam is, hogy a Cafe Racer kinézettelnem engednék át a műszakin (bár még azt is kinézem belőlük. Ahol voltam műszakin még a gyújtást se kellett rá rakni a motorra, úgy megkaptam) De ha vissza lenne így alakítva eredetibe, át engednék igaz? Ha pl vissza lenne hegesztve, akkor abból már nem lehet probléma jól sejtem? Tudnátok tanácsot adni? Nagyon szeretném ezt az átalakítást végre véghez vinni és jó lenne eloszlatni a család kételyeit.

2016. márc. 26. 08:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és kb, hasonlóra szeretném a motor hátulját megcsinálni (az eleje jobb mint ami a képen van csutkakormány és a lámpa miatt)


[link]

2016. márc. 26. 08:13
 2/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jól látod a dolgokat, mi is így csináljuk több mint 15 éve.

Zártszelvény elvág, bele egy kisebb zártszelvény,furat a rögzítő csavaroknak, ennyi. Senki sem fog műszakin benézni az ülés és az idom alá. Nekem még a másik lámpa is ott van alatta, csak a csatlakozót kell átdugni.

2 évente egy kis csavarozgatás nem nagy kunszt :-)

2016. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a rendőrök nem állítottak meg mgg soha? Nem volt belőle probléma?
2016. márc. 26. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Razputyn,

Miért nem a fórumon feltett kérdésedet linkelted, hiszen oda tettél fel képet is? :)

[link]

[link]


Szerintem csak a leghátsó vágást kell megejteni.

2016. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ide előbb tettem fel a kérdést, aztán eszembe jutott a fórum, azért van ott még kép is, de azért köszi a segítséget, szerintem is a vége lesz levágva aztán az idom kicsit megrövidítve.
2016. márc. 26. 14:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Végén azért képet csinálj. :)
2016. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Kérd meg a rendőrt hogy mutasson egy fotót, vagy rajzolja le, hogy egészen pontosan hogy nézett ki a motorod gyárilag. :-)
2016. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Nem érdemes ilyet mondani egy rendőrnek, mert ha nincs humoránál, akkor rosszul is reagálhat.(pl. berendel egy vizsgálatra)

Amennyiben észreveszik a zártszelvényes megoldást, azonnal jön a "hivatalos vélemény" miszerint:

-engedély nélkül átalakított az üléstartó,

-a gyáritól eltérő alakú a váz,

-nem eredeti vastagságú a pótlás

-hegesztés helyett csavarkötés.....stb.

Döntés: ez így statikailag megbontja a váz egységét, és balesetveszélyes, rendszám le!

Sajnos ezen a területen nagyon profik a vizsgabázis dolgozói. :(


Sokkal egyszerűbb és kevésbé provokatív ha csak annyit válaszolsz:

nem értek hozzá, érvényes a forgalmi, így vizsgázott. (és nézel rá bambán) ;)

2016. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!