Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatal japán és német autók,...

BiTOPro97 kérdése:

Fiatal japán és német autók, mi szól egyik mellett mi a másik mellett? Ki miért melyiket venné/vette?

Figyelt kérdés

Japánnál mondják az alkatrész, de újnál vagy majdnem újnál biztosítás nélkül a balesetnél számít, de ott igen. Németnél erősebb a down-sizeing amit sokan nem szeretnek, meg az extrák magas pluszára, ami japánban sokszor széria - mivel úgy-e távol van, több extrával jön alapban mint otthon kapható a kezdő modell, a kevesebb variálás miatt IS. ... De értéktartástól, presztízs minden jöhet.


Én németben újszerűt akartam venni, azt is vettem de két kategóriával nagyobbat igaz munkára így végül, ami a plusz kiadáson túl is hozott.

Most több szabadidő kell, volt rá több kolléga vevő jelölt el is adtam.

És japánban gondolkodom, és újban. Ezért érdekel, mert 3/4-ben otthon vagyok a dolognak de nem 100%-ban.

De okuljon más is belőle, ezért vettem tágabbra a kérdést.



2016. márc. 26. 15:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
90%
Hali! Összefoglalom neked egy mezei egyszerű nézőpontban. A Japán motorok kegyetlen strapabíróak, nem igazán van velük probléma.. viszont ha beüt a gebasz cseszett drága tud lenni. német autók közül az a helyzet hogy túl tág fogalom. de nézzük ezt is egyszerűsítve. vannak igénytelen modellek amihez kb a dohányboltba is kapsz alkatrészt, (jó értelembe. mint pl japánnál a suzuki..gurulsz vele 200ezret és kb csak kopó alkatrész csere van.. láttam olyat hogy behoztak hozzánk egy suzukit ami konkrétan olaj nélkül futott jópár kilómétert és semmi komolyabb problémája nem lett.) és vannak a tipikus ikonikus kocsik mint pl a 15éves bmw-k amire az ember többszázezret költ és még akkor sincs "kész" állapotba..viszont ehhez is 2nap alatt találsz alkatrészt mivel elvan árasztva velük a piac :)
2016. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Tomcatters ***** válasza:
81%
Szerintem mind elektronikailag mind motorikusan megbizhatóbbak a japánok .. Én azért vettem japánt anno :) Újonan vettem én is szalonból .. hát h az alkatrészek drágák .. ez sem igaz ... drágának drágák,de nem drágábbak mint pl egy német autóhoz... mind kettőnél vannak olcsó utángyártottak ... ezért én mindig mindenből a gyárit vettem/veszem... 10 év alatt 1 benzinszűrőt kellett cserélni meg 4 lengőkart :) Igaz csak 1 kellett volna,de ha marclud legyen kövér és mind a 4 keréknél azt a lengőkart cseréltettem .. ja meg a gumiharangokat .. bár azoknak nem volt bajuk,csak elöregszik a gumi ennyi .:) 10 év 143.000 valahany km .. ami igaz nem sok .(20047.gen honda accord 2.0 ) De most gondolkodom en is egy uj autón.. 8.gen 2.4 type-s 6 sebesseges manualis váltóval :)
2016. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
21%

Sokkal jobb a német. Mondjuk a downsizing, az rossz, de nem annyira erőteljes még, lehet találni a németek között is újonnan is normális motort. Hülyeség ez, hogy a japán megbízható, a német pedig nem... Német autókból sokkal több, és sokkal többféle fut az utakon, 10ből 7 autó német: teljesen természetes, hogy nagyobb a meghibásodások aránya. Szerintem sokkal jobb vezetni is a német autókat.

És akkor egy kis szubiektivitás is: a németek szebbek, sokkal átgondoltabbak, könnyen szerelhetőek. Már régesrégen nem igaz az sem, hogy a németek kispórolják az extrákat az autókból, ez max a 3-mas Golf idejében volt igaz. És mondjuk ha összehasonlítunk egy új Volkswagent és egy új Toyotát: nem tudom mi szólhat a Toyota mellett.

2016. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Tomcatters ***** válasza:
74%
"Sokkal jobb a német" Kinek mi a jobb :)
2016. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Az új Volkswagent és egy új Toyotát? Ott például a 1,7-szeres ár is lehet sok modellnél azonos felszereltség és erősségű motor mellett.

Jó és pont ott már nem spáartai más sok japán itt azaz Toyota modell.


Avensis vs Passat jó a Passat 20% nagyobb


Mi szól egy Avensis ellen, miben jobb egy VW?

2016. márc. 26. 16:45
 6/50 A kérdező kommentje:
Jó a mostani Sharan elégé megfogott, tudni kell nekem volt, hogy 500 literes csomagtér kicsi volt.
2016. márc. 26. 16:49
 7/50 A kérdező kommentje:

A Honda Accord ami meg nem kellene nekem több okból,

egy német piacon dupla annyiba kerülő autóval van versenyben kb., mert sportos, családi és elég nagy.


De egy MB-be sokkal drágábbak az extrák, mint a prémium márkás japán autóba.

2016. márc. 26. 16:52
 8/50 anonim ***** válasza:
71%
3# Én ehez most pont hozzátudok szólni ... hetekben vettem új autót .. VW Passat es Avensisokat nézegettem... az ,hogy neked jobban tetszik a Vw az magánvélemény... nekem pl sokal jobban tetszett az uj avensis 2015 vs 2015 passat .. Toyotát vettem ,mert .. benzinest benzineseket nézegettem .. köztudottan sokal problémásabb a tsi tfsi motor mint a vvt-i, és ez nekem már bőven elég volt,h az avensis mellett döntsek és Nekem külsőre is jobban ja tetszik .. másik meg meghibásodást 100ezer autóból nézik ,és a 100 ezer az németből is 100 ezer meg japóból is :) Meg azt se hiszem,hogy magyarorszagon futó autók száma 10ből 7 német :)
2016. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 Tomcatters ***** válasza:
84%
Értem , milyen autókat nézegettél konkrétabban ? ?
2016. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
66%

3mas vagyok

Persze, nem is tagadom, látszik erősen hogy elfogult vagyok a németekkel szemben, mert így van. Tomcatters, te pedig a japánnal szemben vagy elfogult, de nincs is ezzel semmi gond.

8-as téged is megértelek, a VW tényleg sz*r benzineseket csinál. Nemhiába a 80%-a az eladott VW-knek dízel (csak hasból mondtam az adatot). Dízelben egyértelműen jobbak a németek.

Ha elolvasol egy Toyota-Volkswagen összehasonlító tesztet, akkor is szinte biztos hogy a Volkswagent hozzák ki győztesnek, talán nem véletlenül.

Ahhoz tovább is tartom magam, hogy 10-ből 7 autó német nálunk. Kimész az utcára, mit látsz? Opelt, Fordot, Volkswagent, BMW-t és Audit. Aztán itt-ott egy Renault vagy Peugeot, netalán egy Toyota.

2016. márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!