Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor a legjobb módszer...

Ilyenkor a legjobb módszer magam elé engedni az illetőt?

Figyelt kérdés

Tegnap este 11 fele tartottam haza, lakott területen kívül 110-el mentem, mögöttem jött 4-5 autós, az egyenes úton ez volt a megfelelő tempó.

A közvetlenül mögöttem haladó Pajero végig távolságival jött, ami kissé zavart.

Egy idő után lekapcsoltam a világításom is egy pillanatra, de nem esett le neki.(le kapcs., és rögtön fel)

Második próbálkozásomra villogtam a sötétségbe, amit neki látnia kellett, de nem esett le.Végül még egy eladásjelzős kísérletem volt, de ez volt a legfeleslegesebb.

Már kicsit bosszantott is,hogy hogy lehet ennyire értetlen.

Végre utolértem egy másik autóst, akit lendületből megelőztem.

Erre a Pajerós is.

Aztán egy városnál pirosat kaptunk, itt kiugrottam, és szóltam neki,hogy kapcsolja már le azt a k***a refit, amire annyit mondott,hogy "jaaaa", és lekapcsolta.

Bár már azt hittem direkt csinálja, mert szerintem annyira egyértelműen jeleztem,hogy mit szeretnék...

Most olvastam egy másik gyakoris kérdésnél,hogy azt javasolták a kommentelők,hogy engedjem be magam elé, és kapcsoljak én is távolságit,hogy megértse.

Ezt tényleg érdemes megcsinálni?Kicsit olyan önbíráskodó szaga van számomra ennek, de ha elfogadható, talán legközelebb megteszem.

Komolyan, nagyon irritáló tud lenni,hogy belenézek a tükörbe, és szúrja a szemem a távolságija...


2016. márc. 27. 10:16
 1/8 Tomcatters ***** válasza:
69%
Ilyen volt velem is nem régiben ... én simán megcsináltam :)
2016. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%
Hát ha máshogy észre sem veszi, bár nem értem hogy nem lehet észre venni a vak sötétben hogy távolságival megy..
2016. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem tudta ő,hogy távolságival megy -városban is-, csak azt hitte jól van az úgy, és nem fogta fel,hogy engem zavar vele.Szemből meg nem nagyon jöttek, és szerintem a kis agyában csak annyi van,hogy a szemből érkezőt zavarhatja vele csak.

Egyébként ha magam elé engedem, akkor meddig érdemes fent hagyni?Ha jönnek szemből, lekapcsolom, aztán mehet issza?Vagy elég pár percig fent hagyni neki, aztán leveszem, és megyek tovább békével mögötte?

2016. márc. 27. 10:41
 4/8 Tomcatters ***** válasza:
45%

Ha jöttek szembe lekapcsoltam ,mert az nem tehetett róla,h van egy tahó aki mögöttem reflektorral jött, ő akkor se kapcsolta le mögöttem,ha jöttek szembe,de van egy érzésem,h az előző kérxésre amit néztél én valaszoltam így pár hete .. :) egyebkent egy mercedes ml 320cdi volt

Amúgy hagyjan ,h a reflektor us rajta volt,de a követési távolságot is csak messziről ismerhette... ugyan ezt megtettem vele :) Felhuzott kicsit :/

2016. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A világítást ne kapcsolgasd le egy pillanatig sem. Magad elé reflektorozgatni is felesleges. Mindig elakadásjelzővel szokták jelezni a másiknak, ha rajta hagyta a refit, de hát ebből ért is mindenki, nem igazán értem azt aki nem. De egyébként igen, ha nem fogja fel, hogy mit szeretnél, akkor engedd előre.
2016. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajna vannak iylenek, mennek mint a világtalan.
2016. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Én ebből sosem csináltam problémát.

A belső tükröt a mi kocsinkban át lehet kapcsolni, így letompítja a fényeket. Így nem zavar a mögöttem jövők fénye, míg anélkül a tompított fényszóró is zavarna.

Nézd meg a kocsidat, hátha van rajta ilyen funkció, mert 30 éve a kétütemű Trabantokon is volt már ilyen, szóval nem egy különleges dolog.


Amúgy, ha valaki zavaróan viselkedik mögötted, akkor legjobb elengedni és hagyni, hogy jóval előtted menjen, esetleg 1-2 autó beelőzzön közétek. A visszareflektorozásnak nem sok értelmét látom. Egyrészt konfliktust csinálsz vele, másrészt magas autóban (pl. terepjáróban) nem zavarja, sőt észre sem veszi. Vagy átkapcsolja ő is a tükrét, és onnantól nem érdekli, mit erőlködsz mögötte.

2016. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még egy megjegyzés.

Velem nemigen fordul elő, hogy hosszú ideig mögöttem jönnének vagy én mennék mások mögött. Legföljebb, ha akkora a forgalom, hogy konvojt alkotunk, ill. valaki elöl lassan megy és akkora a forgalom, hogy senki nem tud előzni.

Ui. ha egy másik autó utolért, akkor ő gyorsabban jön mint én, tehát amikor lehet, meg fog előzni, majd el fog hagyni. Ugyanez fordítva, ha én megyek gyorsabban valakinél, és én érem utol.

Így az effajta zavaró dolgok (ha valakit zavar) eleve csak időlegesek lehetnek.

2016. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!