Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben vennétek dízel...

Ilyen esetben vennétek dízel autót?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lesz a válasz, de azért egy kérdést megér. :)

Napi szintű használatra szeretnék autót venni. Viszont ez abból állna, hogy hétköznap munkahely oda-vissza (9-9 km), hétvégente pedig kirándulások közepes távon, Balaton, ilyesmik (Komárom-Esztergom megyében élek).

1.9 és 2.4 JTD motorú autókat nézegettem, bár szerintem 10-ből 10-en azt fogjátok mondani, hogy erre elég a benzines.

A másik kérdésem az volna, ha netán lenne egy JTD motorú autóm, mennyire tenne neki rosszat a a sok hétköznapi rövidtáv? Hamar kinyírná a motort? A részecskeszűrő az egyik gond gondolom.



2016. márc. 27. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem menne azért tönkre olyan gyorsan ha rövid távon használod mert pl a szomszédom is dízel autót vett de tudomásom szerint többnyire csak a környéken használja és közel 10éve ezzel jár.

A legnagyobb gond hogy mire bemelegedne a motor te már bent vagy a munkahelyeden és hideg motorral nem 5-6 litert fog enni. Hasonlóképpen van mikor órák múlva mész haza a munkahelyről.

2016. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hideg motorra én is gondoltam, de sokszor eszembe jut egy külföldi megoldás, amit még Finnországban láttam. Ott mielőtt elindulnának az autóval, bekapcsolják a motorfűtést (Webasto pl), amivel nem azt mondom, hogy üzemmeleg a motor, de legalább nem hideg. Bár ott elektromos rendszert használnak erre, de azt itt nálunk nem igazán lehet, mivel nem kertesben lakom, így nem tudok áramot kivinni a parkolóba.
2016. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 De szomszédod szívódízelt használ, vagy turbódízelt? Mert egy szívódízel elpusztíthatatlan kb. :)


#2 A Webasto tényleg jó ötlet, de sztem az olajat az sem annyira melegíti fel télen, inkább csak a vizet. A parkolós történet nálam is stimmel. :)

2016. márc. 27. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor támogatlak, én is megvenném a dízel autót a helyedben. Nem olyan vészes ám, mint ahogy beállítják, rengetegen használnak nap mint nap dízel autót ilyen célra, és bírják azért. Pláne ha hétvégén mész vele többet. Semmi gond nem lesz, csak annyi, hogy ne nyomd neki nagyon, csak nyugisan. Ja és rövid utakon jön ki a legjobban a dízelek takarékossága, ugyanis a dízel hideg motornál is elég keveset eszik, míg a benzines hideg motornál angyon dúsít, azaz zabál.
2016. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még egy szívódízel sem kedveli, bár az jobban elviseli az iylen használatot. Általában a turbot szokta a városi használat emgviselni a elgjobban.
2016. márc. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy legyen valaki ellene is, én azt mondom, hogy erre felesleges a dízel. Úgy csináltok, mintha benzinessel nem lehetne hosszabb távra menni.
2016. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!