Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotor választás?

Nagymotor választás?

Figyelt kérdés
most egy 250es motorom van,szeretnék egy jóval nagyobbat,1300-1400 asokra gondolok. a 250essel 15000km tapasztalatom van,25 éves vagyok,jogsi meglesz egy hónap múlva kb, a korlátlan.szerintem komoly vagyok nem okoztam balesetet se autóval se motorral,nem is büntettek sose.600ast nem akarok,mert pörgetni kell őket hogy menjenek,meg úgy nem is túl erősek. Honda CB1300-ra,Suzuki B-Kingre vagy GSX1400 re gondolok. Szerintetek milyenek ezek? melyik a jobb? :)

2016. márc. 28. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

600-as nem túl erős? Igaz végülés 200-nál még kapja az elejét. Egyébként egy 1300-as gépet is pörgetni kell 10ezer fölé, ha valamit akarsz vele csinálni. Lehet tévedek, de te pont az az eset vagy, akinek fogalma sincs a motorozásról, a motorok képességeiről. Ezt nem bántásból mondom.

A 600-as gépek simán verik az 1000-seket közúton, mivel kisebbek, könnyebbek, jobban kezelhetőbbek. A legtöbb pályán is otthagyják a nagyobb gépeket (pl Kakucs-ring). Egyedül kb a Hungaroring szintű pályán jön elő az 1000-es (vagy nagyobb) gépek előnye, közúton meg csak autópályán, amikor 270 fölé akarsz menni.

Le merném fogadni (szintén nem bántásból), hogy egy 250-es/300as sportmocit sem tudnál kimotorozni, legfeljebb azt hiszed. (itt egy videó, egész szépen megy a csávó. Ha te is legalább így tolod a 250-essel, akkor nem szóltam a tudásodat illetően: https://www.youtube.com/watch?v=ziLCDu5rkdk ).

Másik dolog, hogy te mindenképpen 300 fölött érzed jól magad, akkor nem értem miért Suzukit akarsz, amikor kb 5-7 éve le vannak maradva a Kawasaki, Yamaha, Aprilia, BMW stb márkákhoz képest. Kb 20-30 kilóval nehezebbek és még paciban és nyomatékban is gyengébbek, egyéb műszaki dolgokról nem is beszélve.

Végül pedig annyit a megtett km-eredhez, hogy én tavaly májusban vettem (pontosabban akkor hozták házhoz, 1 hónapot vártam rá) meg a 2015-ös ER6-n-emet újonnan és most van benne 11ezer km. Nagyon szeretek motorozni, feszegetem a határaim, de még ebben a szezonban biztos nem fogom tudni kihasználni a motor adta lehetőségeket. 2 év múlva tervezem, hogy viszem vissza a szalonba (ha addig le nem zúzom), és beszámítva veszek egy 636-os ninjat. Attól erősebb moci teljesen felesleges.

Nem lebeszélni akarlak az 1000+-os gépekről, csak logikusan gondold át. Egy 600-as géppel nagyobb élményben lesz részed mind egy 1300-assal.

2016. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat ezek kozul a bking megy a legjobban meg az van a legjobban osszerakva mindem eleme sportmotor minoseg de 150Nm-t nem lehet kimotorozni, 3.ban is emeli az orrat szinte barmilyen sebessegnel. Ebbol adodik, hogy ha nem a ringre fogod kihordani minden hetvegen akkor mire fogod hasznalni amire egy 600-as nem ugyan olyan jo vagy meg akar jobb is? Azert, hogy a haveroknak dicsekedj a katalogus adatokkal ne vegyel motort.
2016. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

1300 cm3 már nagyon erős így 250 után,hiddel a 600-as se gyenge, csak nem az 1300-ashoz kell viszonítani ,hogy "jajj hármas itt már az 1300-as 170-en kezdi meg a fokozatot ,míg ez 170-en már 8000-et pörög".

Igen nem ugyanarról a kategóriáról beszélünk,de tudjuk,hogy Magyarország a 9 millió világbajnok országa.

Nekem is voltak barátaim,akik világbajnokok voltak,hibátlan elismerem jó sofőrök voltak,de már csak voltak :)

2016. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
600 fölé még akkor se menj. :)
2016. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!