Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladnád az első autód ha...

Eladnád az első autód ha eleged van már belőle?

Figyelt kérdés

Alig pár hónapja vettem de nem számítottam ilyesmire hogy miket kell rajta szervízelni meg hasonlók. Lassan a nyári gumi kell, meg egy új gyújtás modul, apróbb hibák...

És egyszerűen bele gondolok az egészbe hogy mennyi pénz meg minden és spórolnom kell rá keményen hónapokig hogy mind meg legyen és elmegy az egésztől a kedvem. Jól felhúznám magam és eladnám a fenébe. Emígy nem régi autó, 15 éves, nem sok baja van, motorilag és jó meg minden csak ezek az itt ott lévő hibák kikészítenek.


2016. márc. 29. 12:29
1 2
 1/14 Tomcatters ***** válasza:
100%
Itt-ott hibákmiatt semmifélekepen sem szabad eladni,meg amugyis ... elvileg sokat költöttél már rá ,tudod pontossan,h mi a baja .. en szepen lassan kijavitgatnám ,és lesz egy pöpec verdád.... Ha meg veszel másikat,lehet ,azzal sokal nagyobb gondok lesznek ... Neméri meg ... Csinálgassad szépen lassan:D
2016. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elég butácskának tűnsz a fogalmazásod alapján. Amikor vetted az autót gondolom eszedbe se jutott, hogy utána pénzt kell költeni rá... Add el szépen és járj tömegközlekedéssel.
2016. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két válaszolónak igaza van. Ha nem tudsz klasszisokkal jobbat venni helyette akkor nincs értelme cserélni
2016. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3.-nál a pont!
2016. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen idos autonal mindig van mit csinalni, ez sajnos ilyen. Annak orulj, hogy nem fo alkatreszek romlanak el. Nekem az elso automon konkretan mindent (MINDENT, pl. motort is, na akkor kepzelheted) ki kellett cserelenem amig azt mondtam hogy van mar olyan allapotban hogy egy nagyobb turat bevallaljak vele.


Arrol meg nem az autod tehet hogy rossz rajta a gumi, az minden autora kell!:) Ezeket a kis aprosagokat meg csinalgassad szerintem turelemmel, ha amugy szereted az autot es nagy baja nincsen.

2016. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Eladhatod, de az a baj hogy nem tudhatod hogy amit veszel azon mit kell majd cserélni, illetve milyen bajai vannak amit meg kell csinálni. No meg arról nem is beszélve hogy ott van az átíratás költsége, ami színtiszta ablakon kidobott pénz. Szóval ha nagyon kell az autó, akkor spórolj és tartsd rendben a mostani autódat, aztán ha esetleg anyagilag jobbra fordul a sorsod, akkor gondolkodj a cserén.
2016. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

"...nem régi autó, 15 éves..."

Ezen most jót mosolyogtam magamban. Persze minden relatív, hogy mi számít réginek. Nekem egy 8-10 éves autó is már öreg. :)


Nos, de a kérdésre válaszolva, az előttem írók sok mindent leírtak. Mikor vetted az autót, akkor is tudtad, hogy ez ezzel jár és költeni kell rá, nem? Én nem adnám el. Szép lassan csináltass meg rajta mindent ahogy épp lesz rá pénzed. Állíts egy fontossági sorrendet! Pl ha amúgy jelen állapotában működőképes, akkor most vegyél rá nyári gumit! Ha megint összespórolsz egy kis pénzt, cseréltesd a gyújtásmodult, stb...

De azt ne reméld hogy egyszer a végére érsz! Ilyen idős, pláne modern autónál sajnos ez-az mindig adódik, amire költeni kell.

2016. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyes verzió: eladod, de nem veszel másikat, mert arra is költeni kell, talán még többet is.

Kettes verzió: nem adod el, spórolsz, rendbe teszed, használod.



Tudomásul kell venni, hogy az autóra költeni kell, autót általában nem befektetési szándékkal vásárol az ember, az viszi a pénzt folyamatosan.

2016. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
A használt autó az mindig ilyen, extrém esetektől eltekintve mindig lesz rajta mit csinálni. Nem írod mik az apróbb hibák. Mert pl a lengéscsillapító, fékbetét, féktárcsa, vezérlés csere az nem hiba, mert ezek kopó alkatrészek. Figy nekem egy 18 éves japán autóm van, ha tudnék kapásból rákölthetnék 200ezret, de így is megbízható autó, elvisz bárhova biztonságban.
2016. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van. 21 éves "férfi" létemre rinyálok. Csak felb*sztak otthon mert jó az menni fog még apró hibák miatt. De én úgy vagyok vele hogy annak közel tökéletesnek kell lennie hogy ne hagyjon ott. Most a téli gumik újak csak jön a nyár, kell a gyújtásmodul meg motortartó bak szóval semmi komoly meg nem is egy vagyon. Egyébként Opel corsa C-ről van szó. Imádom a kocsit. Szóval szépen kivilágítottam ledekkel meg belül is ezt azt apróságokat. Csak néha rám jön ez hogy más azt mondja "jóvanazúgy" NEM JÓ. Mert szeretem ha minden jó. Egyébként kemény túra biciklis vagyok amit úgyszintén annyira karban tartok hogy soha ne hagyjon ott sehol ha épp 200 kilométerre vagyok otthonról. Meg tervben lenne nyárra egy új bringa de arra is csak a pénz kell és hát sajnos itthon nem egy jó a fizu ezt sokan tudják. Köszönöm a bíztatásotokat.
2016. márc. 29. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!