Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik dízeles nagyobb motoros...

Melyik dízeles nagyobb motoros autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pl. Megane 1.9 dci, vagy Opel Signum 3.0 V6 CDTI, esetleg milyenek vannak még?

Utóbbi valóban 11 litert fogyaszt? Többet vagy kevesebbet?


2016. ápr. 1. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Hali, nekem passat 1.9 tdi van 5literrel elmegy vége 180-200 elég jól gyorsul megbizható , 2000 ccm felett mind sokat eszik de ott nem az a lényeg viszont ha nem akarsz 250-el száguldani meg gyorsulni mint a barom felesleges fenntartani mert a teljesítményadó biztosítás egy van rájuk.
2016. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát először el kell döntened, hogy 1.9-es autó kell vagy 3.0-ás, mert azért nem mindegy. A gond, hogy a két motor amit felsoroltál, egyik sem a megbízhatóságáról híres. Mondjuk én a kettő közül az Opelt venném, de csak azért mert én megszoktam az erős autókat, rossz visszaülni egy gyengébbe. Nem tudom neked milyen igényeid vannak. 3000-res dízelek városban bevágják a 11-12 litert, de ez normális, vegyesben vagy országúton elvannak 7-8 literrel.

Ha maradsz az 1.9-nél akkor valami VW félét vegyél (Seat, Skoda, VW, Audi) mert ugye az 1.9 TDI az egyik legjobb és olcsón fenntartható. Nagyon takarékos és jól megy. Ha nagyobb motorost akarsz, akkor sajnos nem nagyon van tippem, mert sok a megbízhatatlan 2.5-3.0 körüli motor a 2000-2005-ös évjáratokban. Ami jó lenne, az az Audi vagy BMW féle 3000-res dízelek, de azok meg nagyon drágák egy Opelhez képest.

2016. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy kényelmes legyen, ne rázzon, maradjon normál használatnál a fogyasztás 7 liter alatt, de azért legyen meg az a nyomaték, hogy pl. egy felhajtón, emelkedőn, előzésnél ne kelljen már visszaváltani és agyonpörgetni mint némely benzinest. Ezért gondolkodok ilyen autón, természetesen nem a legnagyobbat akarom, csak ahogy nézem ezekben van nyomaték.
2016. ápr. 1. 18:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor neked valamilyen 1.9-2.0 körüli dízel való, azok is bírnak már menni, de takarékosak.
2016. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egy modernebb 2 liter körüli dízel bőven elég, cirka 300-400 Nm és 130-190 lóerő autópályán is tökéletesen elég az épeszű közlekedésre, és 5-7 liter körül megáll szinte minden esetben
2016. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, az árat nem tettem még hozzá, 1 millió alatt jó lenne ha lenne :) De pl. a Megane már van annyiért.
2016. ápr. 1. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCI, városban dinamikusan 9 liter, városon kívül 5.5-6 liter. Gyorsulása, kényelme szerintem nagyon jó. A 131 le és 330 Nm már elég jól mozgatja az autót.
2016. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1m körül szerintem egy korrekt állapotú 110 lovas tdi lenne a nyerő, marha sok autóban megtalálod, seat, skoda, VW, audi...
2016. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"emelkedőn, előzésnél ne kelljen már visszaváltani és agyonpörgetni mint némely benzinest"


Azért amikor másfél tonnás kasztniban van egy csoda TDI 110 lóval.. hát az sem fogja felhúzni a Csomolugmára lassulás nélkül az utánfutót.

Ha tempósan akarsz előzni akkor a dízelt is vissza kell dobni egyet, főleg ha kibújsz a 67-tel haladó helyi járatos busz mögül..


Teljesítmény csak fogyasztásból lesz. Tudom, mindenki azt mondja, hogy az ő dízele 150-nél, hegynek felfelé is csak 5 litert eszik, de nem feltétlen kell mindent elhinni. Országúti tempóban ( 90-100km/h ), nem taposva tényleg elmennek 5 literrel. Két cimbinek van 131lovas PD 5.5-ös Passatja, vegyesben az is beveri a 7 litert, sok várossal többet is. De láttam már PD Sharanban board szerint 9,8 literes fogyasztást ( igaz csak városban használták ).

Az 1000 kilós Golf3 a 90 lovas TDI-vel elment 5 literrel. Az 1500 kilós 150 lovas Passat is elmegy 5 literrel? Megszexuáljuk a fizikát? :D


A nagyobb motoros dízelek országúton/pályán nem fogyasztanak jelentőseb többet, mint kisebb motoros társaik, pl egy 1,9TDI A6 és egy 3,0 A6 között pályán nem hiszem, hogy 1 liternél több eltérés lenne. Viszont városban az utóbbi tápolni fog rendesen. Egyik ismerősöm szinte csak városban hajtja az 530D-tm board szerint 10,8 liter :D Ez ilyen.


Nyilván ez függ a kasztni méretétől is és a jobb lábadtól is, de ha nem akarod hogy "sokat" egyen, akkor felejtsd el az ilyen 6 hengeres dízeleket. Nézz egy VW 1.9-et, viszonylag olcsón fenntartható, a fogyasztása is baráti, annyi ilyet hoznak be, hogy alkatrész, donor is van annyi, mint égen a csillag..

2016. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az opel azzal a motorral semmiképp, még a 20 rossz motoros cikkben is egész szép rész van róla.
2016. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!