Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi autót hoztam be...

Külföldi autót hoztam be Németországból, adásvételi problémák?

Figyelt kérdés

Pár napja érkezett a garázsba egy német autó, melyről 2hét múlva le jár a német műszaki is. Van 1-2 kissebb problémája, melyet befoltozok a KPM vizsgáig, viszont ez egy kis idő lesz. Adás-vételi szerződést mennyire követi vissza az okmányiroda KÜLFÖLDI AUTÓNÁL? (Pontos dátum nincs a lapon, csak az év.)


Tegyük fel, 2016.03.31-én lett behozva a kocsi, de csak 2016.05.01-én tudom elindítani a honosítást (és 2015.04.31-t írnék rá a lapra), akkor ezt valamilyen módon megtudnák? Biztosításnál is szívás lenne ez a 1-2hónap..



2016. ápr. 2. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs időhöz kötve a honosítás, magasról leszarják, hogy mikor készült az adásvételi, ha évek múlva kezded, akkor sincs semmi gond.

De ha téged zavar, akkor írj rá valami dátumot.

A biztosítás pedig csak a rendszámhoz kell, ráérsz megkötni, nem lesz fedezetlenségi díj.

2016. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hivatalosan sem köthetnek bele, szóval....
2016. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!