Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első neveden lévő autónak...

Az első neveden lévő autónak mennyi volt a biztosítása?

Figyelt kérdés

2014 augusztusában szereztem jogosítványt, az első autómat 2015 szeptemberében vásároltam, Suzuki Swift 1.0

Budapest vonzáskörzetében élek, 20 éves vagyok.

Negyedévente fizetem csekken a biztosítást, és a Postánál vagyok.(balesetet nem okoztam)

A biztosításom negyedévre 19.500 forint.

Szerintem ez rohadt sok.

A Suzuki már kezd szétesni (futárkodtam vele, egyszer nekem jöttek, de már előtte sem terveztem vele hosszútávra)

Most új munkahelyem van, már nem fogok futárkodni, és dízelt szeretnék, de a Netrisken néztem, és 30 ezer egy dízelre a negyedéves, amitől majdnem lefordultam a székről.(pontosabban többet is néztem, és plusz mínusz 30 ezer mind)

Van ismerősöm, akinek 1-2 évvel van régebb óta jogosítványa, és ő évente fizet 50-et.

Kíváncsi lennék kinek,hogy jön ki, leginkább olyanok válaszait várom, akik mostanság szereztek autót, jogosítványt.

Természetesen arra is lehet válaszolni,hogy sok e ez, vagy normális, és másoknak is így alakul? (mert a környezetemben nincs nagyon olyan, akitől megérdeklődhetném, mert szinte mindenkinek 4-5 éve van kocsija+jogsija, avagy nem az ő nevén van a kocsi)


2016. ápr. 2. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Apa évente fizet 15-öt. :)

Nagyszülő nevére vedd, nagy eséllyel nyugdíjas és elég jól kijössz.

2016. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

2 éve van jogosítványom, 1.4-es Hondára fizetek 17-et. (Negyedévente.)

Szerintem mindenképp sok. Az enyém tavaly még 14 volt, idén emelték meg. Jövőre valószínűleg váltani fogok.


#1: Igen, valóban olcsóbban jön ki, ha olyan nevére kötteti a biztosítást, akinek már 20 éve van jogosítványa, de akkor 10 év múlva is B0-n lesz (azt hiszem ez az első bónusz fokozat).

2016. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es


Balesetet okoztál, vagy csak a mindenkit érintő emelkedések miatt fizetsz többet?

2016. ápr. 2. 19:20
 4/13 anonim ***** válasza:

Valamelyik szülőd legyen az üzembentartó, így az ő nevükre kell biztosítást kötni. A biztosítási díjat több tényező befolyásolja. Életkor, nagyon. 25 év alatt a biztosító kockázata igen magas, ezért magas a díj is. Aztán, nem mindegy mit hajtasz. Nem mindegy hol laksz, nem mindegy mióta van jogsid. A legjobban az üzembentartóival járhatsz.

Ráérsz 30 után is elkezdeni biztosítást kötni a nevedre. Nekem Audi A6 3,0TDI van 224LE- vel, ez az első nevemen levő kocsi, annak ellenére, h a negyedik, amit hajtok. Igaz jogsim is már közel 15 éve van, de így fizetek éves szinten Aegonnál évente 36000- et. De gagyi biztosítónál sokkal olcsóbb is lehetne. Ez sem olcsó, de erre a kocsira 25 éves korom alatt nem takarta volna a 100ezer az éves díjat.

2016. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Huhh jo kérdés, bő 20 éve...
2016. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Pont azokat pontozzák le akik megmondják mit kell csinálni? :)

Akkor fizess nyugodtan évente 60 ezret..

A kategória meg kit érdekel? Mindig lesz olyan akinek a nevére rátudod köttetni, amikor meg már nem, akkor ott leszel saját magadnak, idősebben és megint olcsón jössz ki.

2016. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor az első autó a nevemre kerül, akkor még a biztosítás díja az üzemanyag árába volt "beépítve".

:D


Te fiatal vagy, Budapesti, viszonylag friss jogsival ez jócskán drágítja a biztosítást.

Ezen felül a Posta nem a legolcsóbb hely, és a negyedéves csekkes befizetés se pénztárca barát dolog! Éves fizetés, átutalással, neten kötött biztosítás, már eleve 15-20%-kal olcsóbbá teszi a dolgot!


Számold ki pl. a netrisk.hu-n, és válaszd a legolcsóbbat, fizess utalással egy összegben, s meglátod mennyivel lesz kevesebb a díj!

2016. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam se fel,se le senkit.

Nem olcsóbb az éves sem, csak 1-2 ezer forinttal, amin nem múlik semmi.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. ápr. 2. 23:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem okoztam balesetet, csak szimplán emelkedett. (2-es)
2016. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szintén 1.0 swift, Budapesten, 21 évesen, 1 éves jogsival volt 60.000 mindennel együtt(baleseti adó, kötelező) az első évben A0 kategóriában.
2016. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!