Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan autósiskola Budapest...

Van olyan autósiskola Budapesten, ahol testi fogyatékosokat oktatnak?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb testi fogyatékosságom, van olyan autósiskola, ahol az oktatók számára ez kifejezetten ismerős dolog, türelmesebbek, toleránsabbak?

(mielőtt jönnének az oltások, hogy ne veszélyeztessem mások életét, nem kerekesszékes vagyok, vagy nincs lábam - az átlagemernek fel sem tűnik, tartok attól, hogy ráparáznék az elején, de a háziorvosom pl nem is érti a problémámat)


2016. ápr. 3. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd azzal hogy orvos, ha elmodod neki hogy ez a probléma, nincs oylan hogy ne értse. Utána már javasolni is fogja merre tovább.
2016. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Türelem mindenkinek jár. Plusz órának nevezik.

A vizsga meg egyforma mindenkinek, ott senkinek sem jár plusz tolerancia.

2016. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha oltanak majd, ne törődj vele. Csak taplók tesznek ilyent. Súlyos fogyatékos is vezethet autót, persze jellegétől függ. Láttam én már láb nélküli embert is kiszállni kocsiból.

Abban az esetben, ha nem vagy alkalmas autóvezetésre, annak gyári állapotában, akkor kell előbb egy olyan autó, amelyet hozzád igazítottak. Pl. kézi váltó. És átmeneti jelleggel az anyósoldalon is kellenek a pedálok, az oktatónak. Nem az ő kocsijával fogtok ez esetben tanulni, hanem a hozzád igazítotthoz.

Ha valóban nem okoz gondot a rendes gép kezelése, akkor mehet minden rendesen.

Mivel személyes tapasztalatom nincs az oktatók ilyen jellegű beállítottságáról, a kiszemelt iskola vezetőjével érdemes megbeszélni.

2016. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Úgy értettem, az orvosom nyilván ismeri az állapotomat, amit nem ért, az az, hogy miért aggódok emiatt, szerinte ez nem akadályozhat a vezetésben

#2: Tudom, hogy a vizsgán nem jár plusz tolerancia, és nem is szeretnék, mint ahogy esetleg átalakított autót se, ahogy valaki a környezetemben javasolta. Inkább olyasmire gondoltam, hogy az oktató nem sóhajtozik látványosan, ha az elején az állapotom miatt bénázok, esetleg van valami jó tanácsa, hogy ha a megszokott módon számomra "kenyelmetlen", akkor hogyan lehetne bizonoysos mozdulatot mással helyettesíteni, stb.


De köszönöm mindkettőtöknek a normális választ.

2016. ápr. 3. 21:31
 5/5 A kérdező kommentje:
És a harmadik válaszolónak is köszönöm.
2016. ápr. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!