Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora koltsege van a hasznal...

Mekkora koltsege van a hasznaltauto vasarlasnak 2016-ban?! Lsd. Lent.

Figyelt kérdés
Szeretnek egy Suzuki Swift 1.3 (kb evjarat: 2000 / kb 85Le) autot vasarolni. Varhato vetelar: kb. 300.000,- Ft. A vetelaron felul mekkora koltsegem lesz, hogy legalisan hasznalhato autom legyen? Egy reszletes koltsegleirast varnek. Pl.: atiras, illetek, kotelezo, elso szervizdij, stb... Koszi

2016. ápr. 6. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2016. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Barátokkal volt ez téma hétvégén pont, és akkor az jött ki, hogy átírással, kötelező biztosítással (első autónál számolva), kötelező dolgok cseréjével azt lehet mondani, hogy 120-150 ezer Ft körül mozog az összeg, amit vételáron felül kell költeni az autóra. Igaz úgy számoltam, hogy azért korrekt biztosítást kötünk, tehát nem csak olyat, hogy legyen, aztán meg nem fizet semmit ha baj van. Pontosan nem tudom leírni mi mennyi, de vegyük azt, hogy 50 körül van az átírás, 60 a biztosítás, és a szervizelés meg mondjuk 30-40 ezer.


Nem érdemes ezen spórolni, mert később nagyobb kárunk származhat abból, ha "okosba" próbáljuk megoldani.

2016. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Mindenre van kalkulátor csak venni kell a fáradtságot és a saját/autó adataival kitölteni és kiszámolni.

Van átíratás, biztosítás, műszaki(ha szükséges), új forgalmi, kötelező szervíz (szűrők, olaj, vezérlés + ha más is kell)

2016. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a biztosítás sokkal kevesebb lesz mint 60 ezer ft, a kötelezőt hogy kinél kötöd meg mindegy, neked hogy a másik fél mikor kapja meg a pénzét, casonal érdemes nevesebb és jobb biztositot választani, de utóbbi téged nem érint. A biztositást kalkulátorból interneten elég jol kitudod számolni... Átiratás 50 körül, szervizre én hagynék 50 ezer forintot aztán vagy elköldöd vagy nem !

De ha nem ismered a szervizéletét a kocsinak akkor minimum egy olaj csere, de inkább átkell nézetni szerelővel...

2016. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát egy 2000-res kocsiban mindent érdemes kicserélni az elején, olajak,szervó folyadékot kivéve minden-ékszíj is ha sokat futott+ha valami a futóművön nem jó vagy motor tömítés stb. +100-200at simán számolj még rá...
2016. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Persze lehet kötni k**va olcsó biztosítást is, csak aztán meg ha baj van akkor nem fizet... Ezért kár volt lepontozni engem, mert legalább nem azt mondom, hogy "óóó tesa biztosítást 20-ból megúszod okosba, szervizelni nem kell, meg jó van az üzembetartóival is, minek fizetnék átírásért"...
2016. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Átirásra egy durva 60 ezret rászámolhatsz. Aztán ugye el kéen vinni szervizbe olajcsere, vezérműszij, esetleg rejtett hibák stb... Szintén egy durva 50 ezer alsó hangon, bár attól függ mit cseréltetsz. Ott a kötelező, kb. 50 ezer a legolcsóbbb helyen 1 évre. Casco szintén 50 ezer/év, bár erre nem hiszem hogy költesz. Műszaki vizsga 20 ezer, ha átmegy, persze attól függ meddig van érvényes műszakija.


Összességében egy durva 150 ezret még rákötlhetsz (alsó hangon), hogy használható autód legyen.

2016. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!