Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Albániában hogy van olyan sok...

Albániában hogy van olyan sok jó állapotú régi Mercedes?

Figyelt kérdés
Pontosabban fogalmazva, nem is ez érdekel, hogy honnan van olyan sok, hanem az, hogy hogy tudják mindet jó állapotban tartani, és nap mint nap használják? Nálunk nagyon sokan szeretnének ilyen régi Mercedest akárcsak hobbiautónak is, viszont nem engedhetjük meg magunknak, mert drága nagyon a fenntartás, a rendberakás, az állandó apró hibák, stb. Errefel egy ilyen szegény ország tele van régi, szép, és jó Mercikkel. Hogy csinálják?

2016. ápr. 8. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy elhidd már, hogy Albániában minden Mercedes tökéletes állapotú! Az ilyen, sok tulajdonos után a Balkánra, Közel-Keletre, Észak-Afrikába kerülő Mercedesek általában lógó belű, épphogy működőképesre tákolt romok, amik csak azért mennek ott még több százezer vagy millió kilométert, mert a '80-as évek egyszerű (nem AMG, nem V12, még nem turbós csodamotorok) Mercedeseinek gépészete még halálközeli állapotban is kibír ennyit. De bizony a balkáni MB-k állapota siralmas, még az itthoni "maffiózó" Mercikénél is sokkal rosszabb. Háromból összetákolt autók, bontott, minden darabon ugyanúgy elhasználódott alkatrészek, gyorskötözős-ragasztószalagos gányolás, innen-onnan befaragott, ismeretlen alkotóelemek - mindent tudnak arrafelé, ami ahhoz kell, hogy a legjobban lefingott rom is "villantós" legyen.
2016. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet van benne valami. Én még nem voltam Albániában, viszont sok képet láttam, és több embertől is hallottam, hog a Mercik optikailag nagyon rendben vannak, szóval lehet műszakilag sem annyira rosszak, bár kitudja.
2016. ápr. 8. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg ott nem is foglalkoznak hivatalosan sem azzal annyira hogy egyben elgyen a kocsi, ha már elindul és megy akkor emhet nyugodtan.
2016. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

"... és több embertől is hallottam, hog a Mercik optikailag nagyon rendben vannak, szóval lehet műszakilag sem annyira rosszak..."

A kettő nem függ össze. Elég megnézni egy itthoni telepi keménycsávó húszéves E39-esét, W210-esét vagy A6 C4-esét. Nagyfelni, ujjnyi vékony oldalfalú gumik, nagyzene, bőrös műszerfal, frissen mosott, polírozott bódé, sötétítés - messziről úgy néz ki, mint amire sokat költenek (de ízlés nélkül) és jó állapotban van. Közelebb érve aztán előjönnek a rozsdafoltok a küszöbökön és a sarkokban, a motorháztetőt felnyitva vagy a futóművet alulról megszemlélve pedig jön a műszaki horror olajfolyásokkal, kiszakadt szilentekkel, belülről szétrohadt küszöbökkel, folyamatosan zúgó-morgó hűtőventillátorokkal, össze-vissza kapcsoló automata váltókkal. Az, hogy kívülről majdnem jóra tákolják az autót, általában a nehezen javítható nagyobb problémák elfedésére szolgál.

2016. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!