Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit keres egy magyar...

Mennyit keres egy magyar nemzetközi kamionsofőr? (nettóban, egyszerűség kedvéért)

Figyelt kérdés

Nettó 150 - 330-ig hallottam eddig.

Lehet, hogy egy kezdő csak 150-200-at keresne egy darabig akár 4-5 hetes távollétekkel.


2016. ápr. 8. 19:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az ADR sem vészes,csak oda kell figyelni. Sima szabálysértéssel is össze lehet szedni 800 000 forintnyi büntetést,extrém hülyeségekkel többet is.


Az ADRnél a felső határ 25 000 euro és 8 év letöltendő. Ez elég elrettentő így általában az ADResek betartanak mindent, nem csak ADRes de más szabálytalanságoktól is távol tartják magukat. Az irányítók is és a főnökök is.

2016. ápr. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A büntetéseket gyakran említik a kamionosok.

Nehéz vagy lehetetlen úgy dolgozni, hogy ne tudjanak megbüntetni?

2016. ápr. 10. 09:48
 13/24 anonim ***** válasza:
72%
Apró szabálytalanságok mindig becsúsznak de a komolyabbaktól természetesen könnyű távol tartani magad. Egyébként ADR sem annyira vészes, mert ott azért nem olyan rabszolgahajcsári dolgok mennek, mint mindjuk egy darabárus szállításnál szóval ha normálisan odafigyelsz akkor simán elviszed szabálytalanság nélkül igen jó pénzért.
2016. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

Kamionozás : ez egy ilyen szakma,akik ilyen beállítottságúúak ,hogy országúton "találd fel magad,légy önálló" alapon működnek ,azoknak jó meló.

Relatíve könnyű,de olyan mint a többi munka : igényesség kell,olyasmi ,mint hogy Bundesen belül ami kivan írva seb határ ötöt ráhúzhatsz a tempomatra,kilengés határon belül,ill. jó szemmel nézik,ha nem 10-15-öt húzol rá.

Gyakori,hogy ezért kezdődik a sok büntetés,a német ezt nem szereti ha a legnagyobb alapon nem tartják be ,akkor kiszed ,kezdésnek gyorshajtás,elkezd körbelesni és amit talál felírja pluszba :)

Ő sem szívózik,ha te is annyit megteszel ami elvárható.

Az ADR az más,ott mégjobban illik figyelni a dolgokra illetve kontrollokon gáz sokszor,nagy ellenőrzések,mindent átnéznek,sőt kutyás kontroll is bevett szokás,ismertem már olyat akik ADR-be vittek 4 karton cigit,mert hogy ADR a fülkébe csak benéznek nem-e C4-el van kitömve a traktor kabinja.

Ezért sem ajánlatos kapuknál ADR ,hűtős és ilyes mögé állni :)

Magyar cég sajna tudja mi a helyzet ,ezért ott húz le sokszor ahogy akar,nem Waberer's ,de a Pods N Truck-nál a 4 kezes betanítás 1 hónap után 10 hónapon át vonták anno a béremből,fix idejű szerződésben...

Sajna ahol lehet spórolnak rajtad,ezért annyit ajánlok 250 alatt ne írj alá magyar cégnél 4 kézben ,egyedül meg 370 alatt semmiképpen.

Viszont azt mondom : amennyiben bizonytalan vagy határozatlan idejű szerződést köss,majd 1-2 hónap 4 kéz után menj külföldi céghez egyedülibe .

2016. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Leírom mi a dilemmán.

Sokáig dolgoztam angliában, ismerem a rendszert, jóltudok angolul.

1. Visszamegyen angliába, elmegyek kamionozni, ott class1-nakhívják. Akát tesco-hoz ha más nincs de inkább adr-el üzemanyagot szállítani, ezek általában otthonalvós munkák, a fizetés 2000 fonttól kb. Ha már gyakorlott valaki, meg kifog jobb helyet akkor felmehet 2500-2800ig kb túlórával.

2. Itthon elmegyek egy céghez, sokat vagyok távol de mégis kb 4 hetente 1 hetet itthon töltök ami nekem fontos lenne. 400 nettó alatti nem érdekelne, ha nem fizetnek annyit akkor az 1-es.

Melyiket ajánlaná aki tapasztalt a témában?

Másik kérdésem: angol nyelvel mennyire lehet munkát vállalni oszták-német országokban? Valamennyire tudnak úgy veszem észre amikor átutazok de munkához? Gondolom nem nagyon.

2016. ápr. 10. 15:24
 16/24 anonim ***** válasza:

Kezdőnek ADR-t ne!

Egyrészt ne veszélyeztess mást se magadat,mert nem vicces 130e liter gázolajat benzint szállítani,majd egy hiba és bumm :)

Meg elveszi gyorsan a kedvet az ADR ,olyan mint az autoszerelő : évek alatt türelmet szerez.

kimész ausztriába ,simába 4 kezen 1500 eurót megkapod kezdésnek ,amint bemész az elosztóhoz (nem tudom magyarul mi a fordítása pontosan ,de kb ezt jelenti és így szoktam,szoktuk meg) ,aztmondod : "oké ,kész vagyok,egyedül jöv. héten!" és a határozatlan szerződést egy munkaszerződés módosítás követi 1900-2000 euróra egyből :)

1-2 év alatt nem csinálsz nagy hülyeséget akkor a következő nagy utad arra lesz,hogy 2400-2500-at kéred a palitól,mert megteheted,egy jó sofőrt nem veszthet :) ,Ausztria itt a szomszédban,még ha debrecenben élsz is akkor is ,reggel nekiülsz délután környékén otthon vagy,4/1 hétbe belefér 1-1 nap utazgatás :) Ha pl : Szombathely v Zala akkor 4-kor indulsz (pl) és 8-ra ott vagy :) 10-15 euró óránként ,nincs miről beszélni.

2016. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszi 16

Ausztria jó lenne. Győri vagyok.

Ezért kérdezem, hogy angollal mennyire működhet a dolog mert németül semmit sem tudok. Nem akarok én lenni a hülye aki semmit se ért amit mondanak.

2016. ápr. 10. 20:20
 18/24 A kérdező kommentje:
Találtam egy hirdetést ausztriában. nem kell némert tudás, magyar irányításuk van. Holnap felhívom.
2016. ápr. 10. 21:18
 19/24 anonim ***** válasza:

Angollal megtudod magad értetni,de aki kint dolgozik az megtanul,mivel rá lesz kényszerítve.

Én is betudtam mutatkozni és ennyi,majd kb 3 hónap alatt eljutottam h azért aránylag megértetni magam.

2016. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
44%

"Egyrészt ne veszélyeztess mást se magadat,mert nem vicces 130e liter gázolajat benzint szállítani,majd egy hiba és bumm :)"


130 köbméter üzemanyag 3 tartányos szerelvényben nincs, nem hogy egyben - Ausztráliát leszámítva :D

Bumm sincs, mivel egyik sem robban.


"kimész ausztriába ,simába 4 kezen 1500 eurót megkapod kezdésnek"

Nem rég kerestek Villachba utcaseprős kocsira sofőrt, napi 8 órában 1500 euro. Az csúnya lenne, ha osztrák bejelentéssel 1500 eurot keresne 4 kézben, ennyit már magyar cégeknél is meg lehet keresni. Vagy ha van aki ennyiért csinálja az nagyon buta..


Kérdező:

"Találtam egy hirdetést ausztriában. nem kell némert tudás, magyar irányításuk van. Holnap felhívom."


Van nagyon sok kinti cég, ahol van magyar és szlovák irányítás is. Ezek között akad jó néhány ami úgy lehúz és átb@ sz, hogy öröm nézni. Erre érdemes odafigyelni.

Ma már az osztrák sem az az osztrák mint régen. Nagyon sok fuvarozó az osztrák cége mellé csinál szlovék, cseh stb céget és inkább oda vesz autót és keres sofőrt aztán otthonról irányít. Kevesebb fizetés, kevesebb járulék..

Nagyon sok olyan cég van, ahol van magyar irányítás és a sz@rt is megpróbálják kihajtani belőled, mert a magyar úgy is megy két kártyával, kártya nélkül, mágnessel.. és ezzel vissza is élnek.


Alaposan nézd meg hova mész dolgozni, ha nincs elég szakmai és ilyen irányú tapasztalatod, akkor hamar behúznak.

2016. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!