Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az Opel fejlődés...

Mit gondoltok az Opel fejlődéséről?

Figyelt kérdés

Ma volt szerencsém kipróbálni egy új Astrát.

Elégedett voltam vele, ez már versenyképes autó.Az Opel szépen felfejlődött.


Az Insignia is gyönyörű, szemrevaló autó.Nagyon kitett magáért az Opel.Szerencsére, ez az Opel már nem azaz Opel.


Azért írom, hogy fejlődött, mert nem volt mindig így.


A régi F Astrák Suzuki Swift kategóriák voltak.Ennél a modellnél mindent beáldoztak, hogy az eladási statisztikák szépek legyenek.


Egy német autó az eleganciával egyenlő, a francia maga a kényelem és az egyéniség.

De, az Opel, az mi?(Régebbi Opelok.)


A 15 évvel ezelőtti és az annál régebbi Opelek belseje a 80-as éveket idézte, a külső területén sem erőltették meg magukat a tervezők.

Persze, az olcsót és egyben gagyi autókat vették, mint a cukrot.Hasonlóan a Swiftekhez.


A konkurens Ford, francia márkák sokkal fejlettebb autókat gyártottak abban az időben.


Ha visszamennénk 2001-be, melyikbe ülnétek bele?

Egy F/G Astrába, vagy egy Focus/Mégane párosba?


Naná, hogy az utóbbiakba.Sokkal fejlettebb autók voltak, mint az Astra.


Mára már, az Opel behozta a lemaradását.



2016. ápr. 10. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Köszönjük a véleményt, a cikkecskét, a nemtudommit.

Kérdés is van?

Mert a vélemény szubjektív, nincs mit válaszolni rá.


Te leírtad milyennek látod az Opelt. Valaki meg nem ilyennek látja.

2016. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha megnézel egy F Adtrát,vagy egy egykorú Ford Oriont, vagy Renault 19-et, elég nagy különbség volt a megbízhatóságban, összerakottságban.

Ja, az F Astra javára.

Amikor megjelent, egyáltalán nem Swift kategória volt.

2016. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A megbízhatóság egy olyan dolog, hogyha az autó "semmit nem tud", nincsenek benne kényelmi funkciók,elektronika, akkor persze, hogy megbízható.


Az én Volkswagenem sem annyira megbízható, mint egy kettes hármas Golf.

De, van benne rengeteg kényelmi funkció, a hármas Golf meg semmit sem tud.

2016. ápr. 10. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Soha nem értettem hogy eddig is miért nézték le az Opeleket, hiszen mindig is elég jó autókat gyártottak. 25-30 évvel ezelőtt is volt nekik olyan hogy Opel Senator például, ami egy nagy limuzin volt, dögerős motorral, és nagyon jó autó volt.

Az F Astra a maga korában egy nagyon komoly autó volt. Swift? Ültél te már ebben a két autóban? Az F Astra egy masszív, komoly autó, és a rozsdán kivül nagyon megbízhatóak, mai napig sok fut. Persze nem fullosak, de nem is erről van szó. Régen egy társamnak F Astra volt, azzal jártuk keresztül-kasul az országot, nagyon szerettem azt az autót, nagy és kényelmes volt. Mit is gyártott a Ford akkor? Nem is emlékszek, mert nem maradt mára belőlük semmi.

G Astra az tényleg nem valami jó, legalábbis nekem nem tetszenek, meg nem is volt valami nagy újítás akkoriban. Akkor tényleg a Ford győzött a Focussal.

Viszont utána jött a H Astra. Az megint egy nagyon jó autó. Nagy, erős, masszív szerkezet, olyan extrák voltak bele, hogy besza-behu. A 2-es Focus elbújhat a H Astra mellett, pedig az sem rossz autó.

Tehát nem is értem mivel voltak lemaradva, sokan csak lenézik nálunk az Opelt, mert sok van belőle.

2016. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4#

A H Astra már jó,a H Astrától számolható az Opel fejlődése, megújulása.


A mai Opelek már nem gagyi tucatautók, hanem magasabb szintre léptek.


Nincs is minden sarkon egy, az árak is megnőttek.Már nem az a cél, hogy olcsó és puritán legyen.

2016. ápr. 10. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem érdekel mert úgyis csak 10-13 év múlva lesz pénzem a mostani Astrára használtan :D

Az F astra amúgy se tetszik, a G sem. A H Astra után érdeklődök mert az 1-2 év múlva elérhető lesz számomra.

2016. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A GM 1960-tól a gazdasági válság kitöréséig nem igazán fejlődött: a pénzeket kevésbé költötték fejlesztésekre (DAEWOO időszaka), majd elkezdődött egy érdekes fejlődés (SAAB időszak). A 2004-es FIAT eredetű motorok bevezetése kedvezett neki. A 2006-ban bevezetett Corsa D óta látni a látványosabb fejlődést az OEPL-nél, viszont az a baj, hogy nagyon kezd egyenarculatot bevezetni, ami hosszú távon nem biztos, hogy jó megoldás.
2016. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Ültem D Corsában, Mokkában, és az a tapasztalatom, hogy még mindig szeretnek gagyi műanyagokat használni. Szerintem még mindig nem VW és Audi kategória, bármennyire is közeledik hozzájuk árban.

A Mokkának a motorterében levő elrendezés meg katasztrofális, a fél motortér üres, a kis köbcentis turbó motor miatt, mégis úgy van megcsinálva, hogy ha valamit cserélni kell, akkor a fél autót szét kelljen szedni.

Ettől függetlenül jó autók, a fent említett D Corsa a miénk.

2016. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ebben mi tulajdonképp a kérdés? Nem rossz az Opel okés, de ki se lóg a többi gyártó közül.
2016. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!