Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automataváltós autón milyen...

Automataváltós autón milyen gyakran kell váltóolajat cserélni? Mennyi km-enként, illetve milyen típusú váltó olaj mehet bele?

Figyelt kérdés
annyira tapasztalatlan vagyok ebben, nem tudom kihez vigyem cserére mert úgy érzem automata váltó érzékenyebb mint a sima váltó, és egy szerencsétlen hiba miatt kárba mehet az egész. Vas megye környékén esetleg valaki aki ért ehhez?

2016. ápr. 13. 20:32
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsánat, az autó BMW 320i e36 1998-as
2016. ápr. 13. 20:35
 2/6 anonim ***** válasza:
75.000 környékén illik.
2016. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy a motorolajat, a váltóolajat is lehet tesztelni.


Épp ma délután néztem az automata-váltó olaját, 105 ezernél is olyan, mintha új lenne..igaz, nem vontattam..

a hozzáadott gépkönyv pontosan leírja az összes teendőt, valamint a nívópácán rajtavan az ajánlott olaj fajta.


Húszegynéhány éve használok automata kocsikat, de még soha nem kellett olajat cserélnem.


Töltsd le az adott típus váltójának leírását.

2016. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennél a kérdésnél megoszlanak a vélemények a 60-75 000 között.A jobb előbb, mint utóbb ,itt inkább érvényes.
2016. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

"Épp ma délután néztem az automata-váltó olaját, 105 ezernél is olyan, mintha új lenne.."


Mitől változna meg? A konverter anyagából nagyon minimális kopik ki a használat során, más nincs ami el tudná színezni a váltóolajat. A motorolajjal ellentétben a váltóolaj semmilyen égéstermékkel és külső anyaggal nem érintkezik, nincs ami elszínezné...


Én azt szoktam mondani, hogy max 50 000km és olaj+szűrő csere.


"mert úgy érzem automata váltó érzékenyebb mint a sima váltó"

Érzékenyebb, illetve hiba esetén az autó hamarabb mozgásképtelen lesz.

2016. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Én 60 ezernél szoktam.
2016. ápr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!