Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kamionra szeretném letenni...

Ha kamionra szeretném letenni a jogosítványt (C+E), akkor kell előtte egy C kategóriás jogosítványt tennem és azután el kell telnie két évnek, mire elkezdhetem a nehéz pótkocsira?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Régen volt ilyen.

Már mehet akár egyben a kettő.

2016. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

"Régen volt ilyen. "

Pont fordítva. Régen nem volt ilyen.

Én 1990-ben szereztem jogsit, a Volán akkor még létező teherfuvarozói részén keresztül, úgy, hogy ők fizették a tanfolyamot és a tanfolyam idejére fizetést - amiért két évig ott kellett dolgoznom sofőrként.

Egyben szereztem meg a "B, C, E" kategóriákat.


Ma viszont feltétel :

A tanfolyamra való felvétel feltételei ("C+E")


Tanfolyamra az vehető fel, aki


21 éves, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb;

2. egészségügyi csoportban egészségileg alkalmas;

írásbeli nyilatkozata alapján a 35/2000. (XI. 30.) BM rendeletben meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek megfelel;

legalább nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkezik;

"C" kategóriára érvényes, nem kezdő vezetői engedéllyel rendelkezik. "

[link]

2016. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az számít-e, hogy van nem kezdő vezetői engedélyem B kategóriára? Illetve olvastam olyanról, hogy a C-t lehet kombináltan lerakni az E-vel együtt ilyen esetben. Ez igaz?
2016. ápr. 14. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Igen.

A kezdő vezetői engedély "intézménye" csak az első kategóriánál él, utána ha újat szerzel, akkor már nem.

Tehát ha van "B"-d, aminél már lejárt a két éves "próbaidőszak", akkor egyben lerakhatod a "C-E"-t.

[link]


Ha szerencséd van, még az ingyenes keretbe is beférsz.

2016. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
H a minden feltétel adott, akkor emhet a ekttö egyben.
2016. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hangzik túl jól ez az ingyenes verzió: "a programban résztvevő Munkáltató melletti elköteleződés elengedhetetlen".
2016. ápr. 14. 23:32
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

"Nem hangzik túl jól ez az ingyenes verzió: "a programban résztvevő Munkáltató melletti elköteleződés elengedhetetlen"."


Nincs ezzel semmi gond.

Nem kell több mint 100 000 Ft-ot kifizetned tanfolyamra meg vizsgára, és utána biztos lesz egy normális, bejelentett állásod. Egyébként csak tróger, lehúzós vállalkozó alkalmazna friss kamionos jogsival, valami hulladék kocsira.

Mi ezzel a gond?

Mondom, én anno ugyanígy szereztem jogsit a Volánnál. nem bántam meg.

2016. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most jó dolognak hangzik ez a fizetés, amit itt lobogtatnak, de elég sok negatív dolgot olvastam, betegségekről, szabadidő hiányról és hasonlókról. Tapasztalatok?
2016. ápr. 15. 14:14
 9/9 anonim válasza:

,,Egyébként csak tróger,lehúzós vállalkozó alkalmazna friss kamionos jogsival, valami hulladék kocsira''

A lehúzós tróger rész sok esetben igaz a napocskásokra, ha van pénzed magadtól megcsinálni a jogsit akkor (szerintem) semmiképpen nem írnék alá az említett céghez.

Egy olyan cégnél ahol normálisan gondolkodó emberek dolgoznak, és vezetik a céget felvesznek kezdő jogsival is.Gondolj bele több éves tapasztalattal is össze lehet csukni a bicajt, de ha megvan a kellő ambiciód ehhez a pályához akkor kezdőként is boldogulni fogsz.

Persze lehet dobálozni itt a hulladék kocsikkal is, de majd rájössz hogy mennyivel fontosabb az hogy időben és pontosan megkapod a fizetésedet, az hogy nem hónapokat töltesz az autóban, hanem csak egyhetezel, egy "családi" légkör mint az hogy egy 10 éves autóban ülsz vagy egy nullkilométeresben.Sőt rengeteg olyan szituáció adódik egy sofőréletében, amikor lényegesebben kedvezőbb egy tizéves autó mint egy új.

2016. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!