Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedési szituáció, koccaná...

Közlekedési szituáció, koccanás. Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Egy telekről személygépjárművel balra fordultam volna ki a főútra, tehát mindkét irányból kellett figyelnem a forgalmat. Jobbról nehezebben volt belátható, mert kanyarodott az út. Amikor ki akartam fordulni, feltűnt egy nagy sebességgel közlekedő autó jobbról, nem akartam megkockáztatni a kifordulást, ezért lefékeztem az autót, de a másik sávba már kb. 1 métert belelógtam. A balról jövő autós ezt észlelte, állóra fékezett és felvillantotta a lámpáját, ezzel jelezve, hogy lemond az elsőbbségéről. A mögötte jövő autó is le tudott biztonságosan fékezni, viszont a harmadik már nem, ezért kb. 20 km/h-val nekikoccant. Utastársam szerint nem az utat nézte az illető, valószínűleg telefonozott, de ezt nem tudom megerősíteni.


Kérdéseim:

- Én voltam a baleset okozója?

- Engem terhel a felelősség?

- Hiba volt elhagyni a helyszínt?


2016. ápr. 14. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a hibás!
2016. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szenzációsan gyors választ, de egy indoklást azért elfogadnék.
2016. ápr. 14. 14:29
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem te vagy a hibás. A te javadra lemondott az elsőbbségéről az, aki beengedett, villantott, megállt. A második is észletle ezt, megállt. A harmadik bamba volt, és belement a másodikba, ő a hibás. Te annyiban hibáztál, hogy a második vétlen autósnál hagyhattál volna egy névjegyet, mint tanú, és a kék-sárgá bejelentőn is szerepelhetett volna az utasod, mint tanú. Ennyi a minimum, hogy megkönnyítsétek a kártérítési eljárást a vétlen másodiknak.
2016. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az aki belement az autóba az a hibás, vagy nem kellő követési távolságot tartott, vagy nem az utat figyelte. Szép is lenne, ha engem valaki kienged, összejön egy kisebb sor és a sorban haladó 17. autó nekimegy az előtte lévőnek és még engem akarna hibáztatni.
2016. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

A kresz szerint a koccanó autó nem tartotta be a megfelelő követési távolságot.

DE! Pont az ilyen szerencsétlenek miatt vannak a balesetek! Ha nem tudsz biztosan vezetni, akkor ne vezess!!!

Tegnap pont egy zöld lámpára másodpercekkel később elinduló autó miatt húzta rám és kerülte ki majdnem rajtam keresztül a belső sávban töketlenkedő szőke p...csát egy kisbuszos a Könyves Kálmán körúton. Az sem figyelt valószínűleg, túl gyorsan ment és/vagy nem lassult megfelelően az a kisbusz. De inkább rám rántotta és satuznom és oldalra rántanom kellett, mintsem telibeb...szta volna hátulról. A szőke p...csa persze semmit sem észlelt az egészből. Kérdés hogy mit csinált 5-6 másodpercig... Remélem nyugodtan facebookozott...

2016. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szántóvető ***** válasza:
81%

-nem te voltál az okozója.

-nem terhel felelősség.bárki bármikor lemondhat az elsőbbségéről,ehhez tudnia kell alkalmazkodni a közlekedés többi résztvevőjének.

-nem.

2016. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy te teremtetted elő ezt a helyzetet vitathatatlan. Ettől függetlenül viszont nem hiszem hogy te lettél volna a baleset okozója és a felelősségre sem igen tudnak majd emiatt vonni. Hiszen gondolom, figyelmesen körül néztél, és nem észleltél közeledő járművet a kifordulás pillanatában. Az más kérdés hogy egy nagy sebességgel érkező személyautó tűnt felt hirtelenjében, és a baleset elkerülése érdekében befékeztél. A másik irányból érkező autós észlelte a fennakadást és elsőségéről való lemondásával jelezte irányodba hogy lehetőséget ad számodra a kifordulásra. Az elsőségről való lemondásra mindenkinek lehetősége van. A baleset viszont a követési távolság be NEM tartásából keletkezett. Ugyanis a KRESZ szabályai kimondják hogy akkora követési távolságot kell tartani hogy egy esetlegesen felbukkanó akadály előtt is megtudj még állni. Tehát a 3. autó vezetője ezt nem tartotta be, innentől a felelősség őt illeti. Pláne ha még mellette telefonált és nem is figyelte az utat.. Így majd a két kárt szenvedett fél majd betétlapot cserél egymással, és a biztosítóik majd lerendezik. Másik lehetőség ha rendőri intézkedést kérnek, viszont akkor sem nagyon tudnak szerintem felelősségre vonni hiszen a baleset elkerülése érdekében cselekedtél úgy ahogy. Viszont szerintem - már csak udvariasságból is - hiba volt elhagynod a helyszínt. Meggyőződésem szerint jobb lett volna ha tisztázódik ott a helyzet. De mivel ez már így alakult, nem tudsz rajta változtatni. Legközelebb sokkal jobban figyelj oda és legyél határozottabb! Ha nagy sebességgel is közeledik, de még relatíve távol van az érkező autó akkor inkább taposs bele a gázba és próbáld felvenni a közlekedés ritmusát amilyen gyorsan csak tudod. Ne feledd hogy minden autóban van fék. Persze ez a helyzettől függ. Így mivel nem tudom hogy és milyen körülmények között történt az eset, beszélhetek ugyan, de érdemben 100%-os választ nem tudok adni.
2016. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Próbáltam a szituációt a lehető legobjektívebben leírni, nem az volt a célom, hogy magamat hozzam ki vétlenként a megfogalmazásban. Egyetértek vele, hogy én teremtettem elő a helyzetet, a felelősség megállapítása volt kérdéses. Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki érdemben válaszolt.


Egy megjegyzésre reagálnék még:

"Pont az ilyen szerencsétlenek miatt vannak a balesetek! Ha nem tudsz biztosan vezetni, akkor ne vezess!!!"


Azért ez nem egészen így működik. Biztos vagyok benne, hogy nincs olyan személy aki élete során sosem hibázott még vezetés közben. Senki sem születik tapasztalattal. Szerintem te is ráharaptál annak idején a kormányra az első vezetés órádon, csak már elfelejtetted (vagy nem akarsz rá emlékezni), ezért inkább mások felett ítélkezel.

2016. ápr. 14. 15:15
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

Az utolsó a hibás, elhagyni a helyszínt felelőtlenség volt, egyértelműen. Eleve baleset helyszínét elhagyni? Nem emlékszel az oktatásra? Egyébként meg balról jövő harmadik autóban ülő szemmozgását hogy határozza meg a tőled jobbra ülő utas? Ezt meg se említeném.

Egyébként azoknak valahol igazuk van akik szerint te is hibáztál ha rácsúsztál a sávra amikor elsőbbséget akartál adni, de jelen esetben nem hinném ,hogy ezt bárhol is felrónák neked. Ha harmadik autós választott rossz követési távolságot

2016. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem te voltál a hibás, de áruld már el pontosan melyik sávba lógtál bele?
2016. ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!