Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi fapados Swiftben baleset...

Régi fapados Swiftben baleset következtében elromlott vízhőmérsséklet mérőt hogyan tudom megjavítani házilag?

Figyelt kérdés

Páran már az oldalon ismerhetik a történetet akik olvasták az előző kérdéseimet...


Tömören annyi az ,,újaknak", hogy múltkor egy román kisbusz egy autópályán hátulról megtolta a 94-es 1.3-as Swiftet amivel utánfutót húzattam. A kocsi és a futó saját lábán hagyta el a helyszínt, előbbivel azóta több 100 km-t megtettem, azonban kisebb hibák kezdenek felbukkani. Az egyik ilyen a vízhőmérséklet mutató. Ma elmentem vele egy városba ami 30 km-re van és a mutató alig ment fel, ha fel is ment max. negyedig és menet közben vissza ugrott. Van egy másik, 99-es 1.3-as Swiftem is, annál, 5 km után felmegy a közepéig a mutató, szerintem az az üzemi őmérséklet. Tegyük fel, hogy ennél is meg volt ez, csak a mutató nem jelezte. Ezért a szerelőt külön nem akarom zargatni, főleg karácsonykor, hol van ez az érzékelő a motorblokkon és én, kezdő autós ki tudom e cserélni?



2015. dec. 23. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Simán ki tudod cserélni.

A termosztátod adta meg magát.

A levegő szűrő alatt jobb oldalt lent van.

A hűtőtől egy vastag fekete cső oda megy rögtön.

2015. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

Olvastam már a történetedről, ha jól emlékszem arra jutottatok hogy a vonóhorog kapott egy kicsit, de ettől semmi baja nem lehet a motorodnak.


A hőmérséklet problémádat több dolog is okozhatja.


Ha menet közben fokozatosan mozog a mutatód, tehát nem érintkezési hiba jelleggel, akkor a termosztátodat kell cserélni.

Nem ismerem a Swifteket, de gondolom azon is 2 érzékelő van, egyik az ECU-hoz, a másik a műszerfalra visszajelző. Ha ugrálva változik, akkor multiméterrel ki kell mérni hogy az érzékelő vagy a mutató rossz.


Első körben a termosztátra tippelnék, az sűrűbben romlik el.

2015. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos lett...


A rádió is kiugrott a keretből, az meg is adta magát, ki kell cserélni. Most meg lett a vízhőmérséklet.

2015. dec. 23. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a rádió kiugrott a helyéről, akkor simán leszakadhatott a hőmérő óra lengőtekercse is!

Tapintásra meleg a motor? Mert ha igen, akkor nem termosztát hiba.

2015. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ha 60 km-t elmegy vele az ember biztos felmelegszik
2015. dec. 23. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:

az előzőek jól tippelnek.

Kérj kölcsön valakitől egy lézeres hőmérőt, azzal tűpontosan megmérheted a motor(víz) hőmérsékletét kívülről..

ha tudnál szerezni elektromos rajzot ezekhez a típusokhoz, akkor meg tudod javítani magad is..a rajz pontosan megmutatja mi, hol van, mit működtet..

Több fórum is foglalkozik ilyennel..

mielőtt bámit szétszednél, gúgli..


az az érzésem, hogy a géped kapott rendesen..belém is csúsztak már, de elöl nem voltak ilyen gondok, csak hátúl, de ott igen...

2015. dec. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát az, hogy egyáltalán gurul az is annak köszönhető, hogy a futó felfogta az ütést.


De félek én, hogy ennek még meg lesz a böjtje, ha még nem látható motorikus baj is keletkezett rajta.

2015. dec. 24. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!