Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vehetek használt autót jogosít...

Vehetek használt autót jogosítvány nélkül? A jogosítvány nélkül el lehet intézni minden hivatalos iratot, szervizeltetni, stb?

Figyelt kérdés
Jelenleg csinálom a kresz tanfolyamot és utána a vezetést, várhatóan csak nyár közepe felé lesz meg a jogosítványom, ha nem bukok semmiből. Ennek ellenére szeretnék venni egy a nevemre egy kis értékű (kb. 300-400ezer Ft) autót, hogy tudjak gyakorolni rajta, illetve a jogosítvány megszerzése után minél többet tudjam használni és legyen rutinom.

2016. ápr. 15. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a jogosítvány nem feltétele a tulajdonlásnak. Mint a neve is mutatja, vezetői engedély, semmi köze ahhoz, hogy mid van.
2016. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Akkor ezek szerint az autóval kapcsolatos hivatalos ügyintézéseknél (átírás, biztosítás, stb.) nem is kérhetnek vezetői engedélyt? Megfelel helyette a személyi igazolvány és hasonló okiratok?
2016. ápr. 15. 14:11
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Igen.

Autóvételnek nem feltétele a vezető engedély.


Viszont az átírásnál gond lehet, mert kötelező nélkül nem írják át - azt viszont tudtommal nem köthetsz jogsi nélkül. A szerződéskötéskor az egyik megadandó adat a vezetői engedély kategóriája és megszerzésének időpontja.


Az első autónkat ( kb. 16 éve), az asszony nevére vettük, a hitelfeltételek miatt, de neki nincs jogsija. Így be kellett engem jegyeztetni üzembetartónak, és az én nevemre kötöttek csak kötelezőt.

Persze, lehet hogy azóta változott.

Mindenesetre nem árt, ha előtte egyeztetsz egy- vagy több biztosítóval.

2016. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Most képzeld el, valakinek van egy jól menő cége, ami kamionokat, személykocsikat, repülőgépeket használ. Vagy ezekkel kereskedik. Akkor mindenre le kell vizsgáznia, addig nem vehet semmit?
2016. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Hármas rátapintott a lényegre. A vásárláshoz nem kell a jogsi, de az átíratáshoz kell az érvényes kötelező biztosítás, ahoz pedig kell egy jogosítvány. Tulajdonos, vagy üzembentartó nevére. A jogositvány megszerzése előtt ,gyakorolni, ne vegyél autót, nem éri meg.
2016. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 veterán vas ***** válasza:
70%

Elfogadhatatlan érvelés az a szöveg, hogy "gyakorolni vettem, rutinszerzési céllal". Ha egy sima közúti igazoltatásnál nem tudsz felmutatni sem a jogosítványt, sem a biztosítási kötvényt, akkor neked harangoztak.

Senkit sem érdekel a Te szándékod, érvényes iratok nélkül nem közlekedhetsz. :(

2016. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6 Értelemszerűen nem rutinszerzés miatt szeretnék csak autót venni, hanem a későbbiekben mindennapi használatra. A jogosítvány megszerzéséig pedig egyértelműen nem közúton vagy autópályán száguldoznék, hanem olyan eldugott, isten háta mögötti utakon, ahol szinte kihalt a forgalom és nem veszélyeztetek senkit és engem sem veszélyeztet senkit. Tudom, hogy hivatalosan 1cm-t sem mehetek jogsi nélkül, de a volánt csak gyakorlás céljára venném át az imént említett utakon. Ez amolyan szürke megoldás a gyakorlásra.



#5 Az alábbi weboldalon a következő szöveget találtam:


"Érdekes a kérdés, mely azt kérdezi, hogy a kötelező biztosítás jogosítvány nélkül is megköthető? Igen, bármennyire meglepő a válasz. Az üzembentartó jogosítvány nélkül is megkötheti a biztosítási szerződést, mert annak megléte nem függvénye a biztosításnak. Gyakran megesik olyan, hogy valaki 1 vagy több gépjárművet is üzemben tart, de maga nem vezet. Ilyen lehet például vállalkozások esetében, ahol jellemzően az alkalmazott gépkocsivezetők használják forgalomban a gépjárművet. Tehát, ha gépjárművet vásárolt, de nincs jogosítványa, és szeretné azonnal biztonságban tudni a gépkocsiját, akkor ne tétovázzon, hanem kösse meg rá azonnal a biztosítást."


[link]


Akkor most mégis lehet? Nem értem.

2016. ápr. 15. 19:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz, neveden is elhet, max nem ahsználhatod.
2016. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

"A vásárláshoz nem kell a jogsi, de az átíratáshoz kell az érvényes kötelező biztosítás, ahoz pedig kell egy jogosítvány."


Ez, így ebben a formában hülyeség! A KGFB megkötéséhez se kell jogosítvány!

2016. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat mindenkinek. Egyértelmű és megnyugtató válasz eddig nem érkezett sajnos. Ha valaki tud valami biztosat, ne tartsa magába! :)
2016. ápr. 15. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!