Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMw e36 m50 vagy m52-es...

BMw e36 m50 vagy m52-es motorblokk jobb?

Figyelt kérdés
Melyik megbízhatóbb,erősebb?

2016. ápr. 15. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan eget rengető a különbség a 2 motorblokk között, de az M50-es mindenképp jobban bírja a strapát, gondolok itt az otthoni barkácsolásokra, meg felelőtlenebb használatra. Erősebb az M52, legalábbis ugye az M50-nel szemben OBDII-es már ez a motor, így ha valóban ért hozzá aki bütyköli komoly teljesítménynövekedés csiszolható ki belőle megfelelő alkatrészekkel párosítva.


Inkább rászánnék több pénzt, és M52-vel venném meg, de ha nem akarsz annyira foglalkozni vele, akkor meg M50.

2016. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg M50-ből már kevesebb maradt ami még jó állapotu.
2016. ápr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a megbízhatóságot nézzük, akkor egy korai M50. Az "sima" acél blokk, Vanos vezérlés nélkül.

M52 alu blokk nikasil bevonattal. Ez a bevonat érzékeny a magas kéntartalmú üzemanyagokra, ha a bevonat elfogy, a gyűrűzés nem segít, acél hüvelyezés a megoldás, ez nyilván költséges(ebb).

Persze az sem mindegy, hogy melyik piacra szánt M52, mert az amerikai modelleket a Z3 M52B28 kivételével mind acél blokkal gyártottak.


De az igazsághoz hozzátartozik, hogy én bár nem vagyok egy nagy bimmer guru, de még egy M52-ről sem hallottam, egyet sem láttam, ami ilyen hibával megadta volna magát. Mindenki csak mint lehetséges problémáról beszélt.


A Vanos vezérlés, jótékonyat hat a motorra, M52 mind ilyennel szerelt, M50 változó, van ilyen is olyan is, kor függő. Szuper dolog, de hiba lehetőség, az olaj a gyengéje, ha nem kap megfelelő minőségű és kellő gyakorisággal cserélt motorolajat, akkor kinyuvad.


Az erő tekintetében, a kérdésnek igazából így nem sok értelme van. M50 volt 2.0, 2.5 hengerűrtartalommal, M52 2.0, 2.5, 2.8-cal, szóval attól függ.

Innen tudsz mazsolázni a motorkódok tekintetében:

[link]

[link]

De a wiki lóerőben szerintem szerintem nem pontos, azt innen:

[link]


A lóerő nem minden, fontos a nyomaték is. Pl. M50B25 (325) 192LE, M52B25 (323) 170LE, de a nyomaték ugyanaz és a 100-as sprint is dettó, itt szerintem nincs számottevő különbség. M52B28 193LE, az M50B25-höz képest +1LE, viszont +35Nm, és érezni is, a 2.8 durvább gép.


Én nem félnék az M52-től (nekem is az van). Németből kell venni autót és itthon kerülni kell az olcsó keleti pancsokat, meg a bevásárlóközpontok kútjait is (bár állítólag nem mind rossz).


Erőt is akarsz? Akkor egyértelműen M52B28.

2016. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!