Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tapasztalhatom ki az...

Hogyan tapasztalhatom ki az autókat?

Figyelt kérdés
A szüleim mondják, hogy addig ne vegyek autót, amíg nem értek nagyon a szerelésükhöz, viszont nem tudom, hogy hogy tapasztalhatnám ki nagyjából, nem az kell, hogy már egy autószerelő szintjén legyek, csak hogy magamnak meg tudjam csinálni ha valami baja van.. Ez hogy lehetséges?

2016. ápr. 16. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezzel a hozzáállással sehogy.

Vegyél BKV bérletet.

2016. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Minél újabb egy autó, annál inkább szerelhetetlen a mezei felhasználó számára.

Olaj, légszűrő és gyertya cserén kívül amúgy se nagyon akarj szerelgetni. Féket, futóművet különösen ne.

2016. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
kb 2004-es kocsit tervezek venni
2016. ápr. 16. 23:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Azokban még alap dolgoakt meg lehet oldani otthon, bár logika tényleg nem sok van abban, ha nincs kocsid hogy tapasztalod ki.
2016. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Ahhoz, hogy magadnak csinált nagyjából érteni kell hozzá. Kell egy rakás szerszám és gyakorlat.

Nyugodtan vegyél autót, van egy rakás autószerelő az országban. A szabad időd töltsd valami hasznossal, ne autó szereléssel.

2016. ápr. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem lett autóm, azzal lettek szerelési feladatok is, ha nem muszáj szerelőhöz vinni, magam szerelek, mert szeretek. A neten rákeresve illetve szerelési útmutatóból szereztem segítséget, először csak a szokásos (javarészt villanyszereléshez, elektronikához) itthoni dolgokhoz volt szerszámom, aztán idővel egyre több lett, attól függően, hogy mire volt szükségem. A hozzáértésem is sokat fejlődött. Autó nélkül sosem fogsz megtanulni szerelni, üzenem a szüleidnek. Korábban szerelőhöz vittem kis dolgok miatt is, még most akad olyan mert pl. akna nélkül lehetetlen megcsinálni. Sok dolgot viszont itthon csinálok.
2016. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kicsit paradoxon, nem gondolod? Kell autó, hogy tapasztalatot szerezz, de tapasztalat nélkül meg ne legyen autód?

A szüleid jó eséllyel lelkileg még a szocreál korban élnek, ahol a lada-trabant-wartburg trión kívül túl sok variáns nem volt. Ma már a pirítódban is komolyabb elektronika van mint azokban, szóval jobb eséllyel otthon nem fogsz tudni vele mit kezdeni az alap dolgokon kívül, ha valami baja lesz.

2016. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem is az elektronikai dolgokat gondoltam tudni javítani, hanem ha valami motorikusan rossz
2016. ápr. 17. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Azt meg főleg felejtsd el 0 ismerettel. Kerékcsere, meg apróbb csip-csup csavarozós dolgok azok okésak, de ismeret és szerelési gyakorlat nélkül az felejtős.


Egyáltalán szerszámod van hozzá? Ha kicsit mélyebben bele akarsz nyúlni az autóba akkor csak szerszámokra százezreket lehet elverni :D

2016. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát konkrétan erre gondoltam, hogy alkatrész csere, amit lekapok és tudom is hogy hogyan rakjam fel az újat :D
2016. ápr. 17. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!