Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tesz jót a dízelmoto...

Miért nem tesz jót a dízelmotornak ha sokáig jár alapjáraton?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam egy ismerősömtől. Meg azt is, hogy Pl az euro 6-os Daf XF se engedi csak vagy 5 percig járatni, utána magától leáll. Vagy ha aktiválódik a tempomat, akkor nem áll le, viszont megemeli az alapjárati fordulatot 525-ről 700-ra vagy 750-re. Miért?
2016. ápr. 17. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Előbbi esetben szerintem szimplán sporoás, magyarul még vletlen sem lehet elfelejteni leállítani a motort ha várakozol. Utóbbi esetben meg szerintem a eknéssel elhet inkább összefüggésben a kissé emelt fordulat.
2016. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Az euro6-os DAF esetében csak a spórolás miatt áll le 5 perc után, ez a funkció szoftveresen kikapcsolható. Ha van valamilyen terhelés a motoron ( pl mellékhajtáson silókompresszor, olajszivattyú ) akkor nem áll le, illetve akkor sem ha tempomattal felnyomod a fordulatszámot.


A régebbi dízel haszonjárműveknél volt olyan probléma, hogy ha sokat ment alapjáraton akkor a turbó hajlamos volt feldolgozni némi olajat a szívócsonkba. Egy idő után kaptak valami megkerülő szelepet, utána már nem volt gond az alapjárat.

2016. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Az euro6 nem 5perc múlva áll le hanem ahogy kirakod üresbe és felemeled a kuplungot vagy D ben nyomod a féket álló helyzetben.(start-stop)
2016. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
A nem start-stopos Scaniaknal is van olyan opcio,ami 5 perc idle után leállítja a motort. Valszeg ugyanerről lehet szó egy nem start-stopos DAFnál is.
2016. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. ápr. 20. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!